Hollywood is a place where they'll pay you a thousand dollars for a kiss and fifty cents for your soul.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

A little piece of heaven

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Andy Sixx

Data de inscriere : 10/09/2011

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 2:37 pm

Raman indiferent cand dai bautura de-oparte. Mai pentru mine, ce sa-i faci. Continui sa fumez, chicotind malefic la ceea ce ai spus.
-De parca nu am gura si maini ca sa te trezesc. Pustiule, ca sa fiu serios cu tine, ma intereseaza mult din cauza ca esti mai special. Nu multi reusesc sa faca ceea ce urasc, si sa poarte o astfel de masca zilnic, pe care o schimba mereu atunci cand pe platou se striga ''actiune''. Nu am sa te las, nu voi uita pentru ca mi-ai starnitul interesul, si, trebuie sa-mi cunosc si eu colegul de filmare, nu?
Sting chistocul pentru a-mi aprinda o alta tigare, continuand sa astept si sa beau/
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 2:40 pm

Oftez, ma uit la ceas, aveam sa-i zic pe scurt, sperand ca astfel sa ma lase sa plec. Imi asez coatele pe masa, sprijinindu-mi barbia in palme.
-Mda... fie. Visul meu sa cant la chitara, ok? Nu asa, in camera la mine, cum faci tu, in fata a mii de oameni, dar pot realiza asta doar daca joc in acel film. Pricepi? De asta am vrut sa fac orice, sa te fac sa joci in filmul ala. In fine, oricum is obisnuit sa mi se distruga visele, asa ca asta e, voi trece peste. Ii zic sincer, ridicand apoi din umeri, desi in interior imi venea sa plang, sa tip, ca nici de data asta nu reuseam. Pot sa plec acum? Trebuie sa ajung acasa. Zic serios.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 2:45 pm

Oftez adanc cand te-am auzit, fiind o problema destul de grava. Dupa ce ai terminat de vorbit, Ma ridic in sus, trosmindu-mi spatele, injurand printre dinti caci aia chiar duruse. Scot din buzunar un permis pentru culise, lasandu-l sa cada in poala ta.
-Cred ca sti deja ora pentru maine. Te astept in culise. Asta....daca vrei ca visul tau sa se adevereasca, nu doar sa ai parte de el intr-un film.Pe maine, colega.
Ma indepartez de tine, intorcandu-ma la nebunii mei de prieteni pentru a continua mica noastra petrecere. Vroiam sa ma imbat si cu siguranta aveam de gand s-o fac, ca apoi sa dorm cat mai bine...dimineata, ca noapte in nici un caz n-am sa mai apuc.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 2:48 pm

Maresc ochii, cand vad ce imi ofera, stiind ce vrea sa faca. Pentru un moment, am zambit fericit, dar mi-am adus aminte de parintii mei, daca aflau de asta avea sa fie grav. Ma duc la Dew, chiar daca era cu cineva nu-mi pasa, oricum trebuia sa ma razbun pentru semnul ala. Il sarut direct pe buze, de fata cu tipul ala si ii strecor in buzunar permisul de culise. Ii soptesc sa-i multumeasca lui Andy si sa-i zica ca inca nu pot face asta, apoi ii fac cu ochiul si plec, la fel si tipul cu care fusese Dew. Imi chem un taxi si ma duc acasa. Dew incepe sa-si caute alt tip, fara sa-i dea permisul inapoi lui Andy.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 2:58 pm

Noaptea a trecut destul de repede iar eu ma facusem praf. Dupa ce am dormit destul de mult, venise timpul pentru concertul meu. Avea sa aiba loc in acelasi loc dupa cum spusese pustiul. Era imbracat si machiat exact pe gustul meu, aratand ca in mine zacea un rocker si nu tipul dragut de-aseara, imbracat normal. Imi fumam linistit tigarea in culise, asteptand ca pustiul sa apara insa, dupa ce Dew si-a facut prezenta si mi-a inapoiat permisul de culise, mi-am dat seama ca nu aveai sa vi. Oftez adanc, privind ganditor la ceasul de la telefon. Inca o jumatate de ora pana ce concertul avea sa inceapa, plus intarzierile pentru testele de sunet si de instrumente, deci in total o ora.
-Si zici ca n-ai sa vi?....
Vorbesc mai mult pentru mine, ranjind larg.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:03 pm

Vorbesc cu Alex, sa-mi faca rost de bilet la concert, aveam sa ma duc, sa-l vad, caci si asa eram fan al formatiei, dar, in niciun caz nu aveam sa ma duc in culise, sau sa urc pe scena. Mai iesisesi odata din cuvintul alor mei, tot in incercarea mea de a imi implini visul si totul a iesit oribil, capatandu-ma cu cicatricea in forma de "x" de pe spatele meu, obtinuta din urma a doua lovituri de bice, de unde si porecla mea "x". Eram imbracat in negru, pantaloni mulati, cu lanturi, un tricou mai larg, taiat in unele parti. Parul era intins in fara si tepi la spate, iar ochii facuti cu negru. Alex imi facuse rost de loc in primele randuri, desi insistase sa intru in culise, impreuna cu el, am refuzat si a venit el sa stea langa mine.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:07 pm

In cele din urma concertul incepuse in forta, asa cum imi placea mie, cu efecte speciale cu tot. Desigur, prima melodie era ''The Gunsling'', perfecta pentru un intro de milioane si pentru a incinge spiritele fanilor mei dragi. In timp ce priveam in jur, te observ imediat, ranjind larg in sinea mea, continuandu-mi spectacolul. Fie ca vroiai sau nu, avusesem grija sa aflu totul despre tine si trecutul tau, Dew fiindu-mi de mare folos cand vroia sa se razbune. Acum ca stiam de ce ai refuzat, nu aveam sa te chem pe scena. Intelegeam de ce ai fost atat de disperat sa joc in filmul ala, si, pe neasteptate, ii spusesem lui Dew sa anunte imediat regizorul ca am acceptat. Lasand toate astea de-oparte din mintea mea, ma concentram intens la concert, dand tot ce aveam mai bun din minte la partile screamo, jucandu-mi perfect rolul de parca as fi fost un actor celebrul, insa nu era decat placerea de a face lucrurile astea la mijloc.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:13 pm

Il privesc pe Andy, aparandu-mi un zambet pe buze. Eram gelos pe el, dar, in acelasi timp, fericit, ca era in stare sa-si traiasca visul, in timp ce eu faceam ceea ce uram cel mai tare. Poate daca as fi ales eu actoria nu as fi urat-o, dar cum mi-a fost alesa din nastere, nu am cum s-o iubesc, ci doar sa o practic, ca parintii mei sa fie fericiti. Am ramas pana la sfarsitul concertului, apoi l-am urmat pe Alex in culise, ca avea ceva de vorbit cu tasu. Mi-am aprins o tigara, asteptand ca Alex sa termine.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:16 pm

Eram foarte obosit dupa ce concertul a luat sfarsit. M-am intors in culise, asezandu-ma in sezut langa o boxa, respirand cu greu. Profitam de faptul ca ceilalti au plecat in cabinele lor si ca nu ma vedeau. Nu vroiam sa fiu descoperit intr-o stare atat de patetica incat nici sa respir cum trebuie nu mai eram in stare, doar dintr-un amarat de concert. Imi las capul aplecat in fata, odihnindu-ma, incercand sa-mi rein cat mai repede. Doctorul avea dreptate: bautura si tigarile isi spun cuvantul, firar ele de ras sa fie! Ranjesc totusi larg caci sustinusem un concert pe placul fanilor mei si ca nimeni nu fusese dezamagit. Acum, doar daca mi-as fi revenit mai repede, totul ar fi fost perfect.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:19 pm

Am inceput sa ma plimb prin culise, cand l-am vazut pe Andy, venind de pe scena. Am ramas cu privirea pe el, vazand cat de obosit e. Doar dupa un concert? Nu era posibil, sigur era bolnav de ceva. Mai devreme ma anuntase directorul ca a acceptat rolul, deci trebuia sa-i multumesc. Ma apropii de el, lasandu-ma pe vine, in fata lui.
-Stii, ca sa iti revii mai repede ti-ar trebui o baie lunga, cu spuma, urmata apoi de un masaj bun. Cica ma pricep destul de bine la masaje. Zic calm, pe un ton prietenesc, zambindu-i, stiind deja ca lui ii pot arata adevarata mea fata.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:24 pm

Imi ridic privirea spre cel ce-mi vorbea, observand cine era. Ranjesc larg cand aud ce-ti iesea din gura. Imi sprijin capul de perete, inchizandu-mi scurt ochii, tragand adanc aer in piept.
-Suna...destul de...bine.
Spun totusi cu o greutate, oftand adanc. Nu ma asteptam sa te vad vre-data fara masca insa imi placeai mult mai mult asa. Ma ridic cu greu de jos, injurand iar cand spatele mi-a troznit. Asta trebuia s-o rezolv in curand altfel ramanema fara oase. Te privesc atent in timp ce mi-am deschis sticla cu energizant si am inceput sa beau ca sa-mi sting setea infernala.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:26 pm

-Hai cu mine, e o camera goala aici, care are si baie, e perfecta. Zic luandu-l de mana, tragandu-l dupa mine. Chiar ii trebuia un masaj, spatele lui suna groaznic. Il duc in camera, aceasta fiind a lui Alex, mai dormea pe aici, dar stiam ca nu se va supara pe mine.
-Intinde-te in pat si da-ti jos tricoul. Zic ducandu-ma la baie. Ii pun apa sa curga in cada, in timp ce cautam niste uleiuri de masaj.
-Piersica sau trandafir? Strig din baie, dorind sa stiu ce aroma ar dori.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:29 pm

Ma las trs fara sa-mi mai pun vre-o intrebare. Momentan trebuia sa ma bucur de rasfatul ce avea sa vina, ca apoi sa ma intreb de ce faceai asta. Imi dau jos tricoul si ma intind in pat asa cum ai vrut, momentan mijlocul renuntand la a mai trosni. Trosnea doar cand ma ridicam si ma enerva ca durea. Te aud strigand si imi indrept privirea spre baie, ranjind usor.
-Trandafiri.
Strig cat sa ma auzi, ins anu chiar asa de tare caci nu aveam destula putere. Daca ceilalti ar fi aflat de asta, cu siguranta sanatoriul scria pe mine pana ce m-as fi facut bine.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:32 pm

Iau uleiul de trandafiri si opresc apa la cada, apoi ma duc la Andy, asezandu-ma cu fundul pe al sau, calm. Imi pun ulei pe maini si incep sa-i fac masaj.
-Ce e cu tine? Spatele tau e ca naiba, esti extrem de obosit, dupa doar un concert. Nu ma asteptam ca Andy Sixx sa fie astfel. Esti cam mamaliga nenea. Zic rautacios, chicotind la final, caci adoram sa scot ochii la oameni.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:38 pm

Incep sa torc asemenea unei pisic cand incepi cu masajul, stramband din gura cand aud ce spui, fiind insulte ins asi adevarul gol-golut ca sa fiu sincer.
-Ei bine, cu ce sa incep? Din cauza noptilor pierdute prin cluburi, consumand un amestec de alcool foarte ridicat cu tutun de tigare incorporat, am ajuns sa fiu...''cam mamaliga'' dupa cum spui tu. Iar spatele meu a inceput sa faca asa dupa ce m-am dat viteaz si am ratat o schema cu skate-ul si am cazut pe spate. Nu am fost asa mereu, insa in ultima vreme m-am lasat dus de val.
Oftez adanc, zambind totusi fericit cand iti aud chicotul, placandu-mi foarte mult cum a sunat.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:40 pm

Oftez cand il aud, dandu-mi ochii peste cap.
- Apropo, mersi ca ai acceptat rolul din film, voi vorbi cu directorul sa refaca scenariul, sa nu fie scene de sarutat sau de dragoste, ca stiu ca nu-ti va conveni asta. Zic, continuand sa-i masez tandru spatele, sperand ca dupa ce termin sa se simta putin mai bine.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:45 pm

-Naaa, stai linistit. Sunt profesionist deci chestiile astea nu intra in discutie. Vezi tu, chiar daca sunt cantaret, sa sti ca si eu duc o viata de actor, si imi place, asa ca nu vei vorbi cu nimeni sa scoata nimic. Filmul e film, ce naiba?
Era interesant ca mi-ai multumit si chiar ma bucuram ca am acceptat, insa regizorul va avea mult de furca cu mine caci aveam de gand sa fac cateva tampenii doar ca sa ma simt eu bine. In plus nu mi-a palcut deloc atmosfera din platou, total lipsita de viata, asa ca aveam de gand sa pun putine paie pe foc.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:48 pm

Ma bucuram ca m-a refuzat, incepea sa-mi placa de el, stiam asta, asa ca scenele cu saruturi chiar imi vor placea, mai ales cele de preludiu, fiind sigur ca Andy se pricepea.
-Am terminat, du-te si fa o baie lunga. Ne vedem cand incep filmarile. Zic ridicadu-ma de pe el. Imi aranjez hainele si privesc prin jur, intinzandu-ma apoi. Ma indrept spre usa, dorind sa ma duc acasa, sa dorm. Aveam doua zile libere, sigur voi dormi mai mult de jumatate din ele.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:51 pm

Ma ridic de jos si observ ca spatele nu mi-a mai troznit. Bucurie pe capul meu! Imi indrept privirea spre tine, zambind dulce. Chiar erai un pusti dulce, cum am avut senzatia, fara masca aia odioasa.
-Merci mult si odihna placuta.
Stiam ca si tu erai obosit, avand in dimineata asta filmari. Intru in baie, dezbracandu-ma si intrand direct in cada, ranjind ca o mata alintata. Chiar stiai ce-mi trebuia, nu gluma. Ma relaxez complet, inchizandu-mi ochii, gandindu-ma numai la lucruri ce-mi faceau placere si ma relaxa si mai mult.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:54 pm

Imi chem un taxi si ma duc acasa. Dupa o cearta cu mama, ca am venit prea tarziu acasa, reusesc sa ma odihnesc si eu. Am dormit cam pana pe la pranz, dar nu aveam chef de nimic. Mi-am deschis laptopul, lasandu-l pe podea, cu muzica deschisa. Raman in pat, pe spate, fumand cate o tigara din cand in cand, in timp ce priveam pierdut tavanul, gandindu-ma la tot felul de chestii, fara noima.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 3:57 pm

Dupa ce mi s-a facut frig, am iesit din cada simtindu-ma ca nou. Habar n-aveam cum asta s-a putut, insa era super sa ma simt asa. Nici nu-mi aminteam cand m-am simtit atat de bine ultima oara. pustiul merita o recompensa. Ma imbrac repede si ies afara. Ma duc la masina dupa ce il iau pe Dew cu mine si ma duc cu el in oras de unde iau un urs urias de plus, cel mai frumos pe care l-am gasit, si cu o felicitare pe care scria ''multumesc ca m-ai facut bine''. Nu m-am semnat caci cu siguranta aveai sa-ti dai seama de la cine era. La-m trimis pe Dew la adresa ta, eu intorcandu-ma acasa pentru a invata scenariul, primul din viata mea, sperand sa o fac repede.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 4:00 pm

Aud soneria si cobor, lenes, sa vad cine e. Maresc ochii cand il vad pe Dew, cu un urias urs de plus. Il iau si il examinez, iar cand citesc biletelul imi apare un zambet larg, fericit, pe buze, de Dew ramane masca, caci niciodata nu ma vazuse zambind astfel. Nu ii zic nimic si inchid usa, imbratisand strans ursuletul, era adorabul. Il duc in camera mea, asezandu-l in pat, pentru a sta cu capul pe el, fiind foarte moale si comfortabil.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 4:03 pm

M-am apucat de invatat, retinand foarte repede caci scenariul era pe placul meu. Zilele au trecut repede, gasindu-ma pregatit pentru prima zi de filmari. Am venit pe platou alaturi de dew care imi tot dadea sfaturi de ma apuca durerea de cap.
-Hey, taci! Nu am nevoie de sfaturi, nu-s ca tine. Am propiul stil de a juca asa ca gura mica.
Il lovesc peste ''dovleac'', adica cap, si imi vad de treaba mea. regizorul venise incantat la mine incepand sa-mi explice ce trebuia sa fac si cum ca sa iasa cat mai bine. Il ascult cu atentie, avand un aer de profesionist si actor innascut.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 4:06 pm

Am reusit sa racesc, pana a venit prima zi de filmari, dar nu puteam lipsi. Speram sa ma pot controla, de la stranuturi si tuse in timpul filmarii. Ajung pe platou, cascand, ca nici nu prea dormisesi. Privesc prin jur si ma vede directorul, care ma cheama, pentru a explica prima scena. Filmul incepea cu un sarut intre mine si Andy, acesta fiind defapt sfarsitul. Ridic din umeri, parand indiferent, dar eram nerabdator sa-l sarut.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 4:09 pm

Am dat afirmativ din cap, fiind luat direct la machiaj si la garderoba, parand usor confuz. Chiar ma intreba ce aveau hainele mele de-acum ins an-am mai comentat. Dupa ce am fost gata, m-am dus pe platou, asteptandu-l pe pusti, razand cand Dew se chinuia sa ma incurajeze.
-Mai bine ai privi atent si a lua lectii amice, am sa te fac de ras!
D:Vezi sa nu te si cred!
-Bine, bine!
Spun pe un ton ca de avertizment, stiind exact cum trebuia sa joc scena asta, melo-dramatica cum imi explicase regizorul.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   

Sus In jos

A little piece of heaven
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Kingdom of Heaven / Regatul Cerului
» Tears of Heaven . Lacrimi din cer (2013)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MY LIFE. YOUR ENTERTAINMENT! :: ooh it's the lights. action! hollywood :: Platourile de filmare-
Mergi direct la: