Hollywood is a place where they'll pay you a thousand dollars for a kiss and fifty cents for your soul.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

A little piece of heaven

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Xavier Pierce

Data de inscriere : 10/09/2011

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 4:18 pm

Dupa ce termin la machiaj ma duc pe platou, privindu-l pe Andy. Se da start la actiune si expresia mea se schimba, potrivindu-se perfect pe scenariu. Cateva replici spuse, cateva priviri, apoi momentul ce il asteptasesi. Ma apropii de el, caci eu trebuia sa iau initiativa. Am fost nevoit sa ma ridic pe varfuri, caci era inalt, ii ating tandru pieptul cu mainile si inchid incet ochii, in timp ce-mi lipesc buzele de ale sale.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Sam Sept 10, 2011 4:21 pm

Am tras adanc aer in piept, luand expresia ce trebuia pusa in valoare in scena asta. Ma apropii de tine si imi duc tandru mainile in jurul mijlocului tau de parca mi-ar fi fost teama ca nu cumva sa te stric, si-mi unesc buzele cu ale tale creand un sarut dulce, plin de emotii si de dragoste asa cum imi ceruse regizorul, continuandu-l pana ce am auzit ''taia'ti!''. Opresc sarutul, dezlipindu-ma de tine, rasufland usurat caci totul iesise perfect, putandu-se sa se citeasca pe fata tuturor, mai ales a regizorului si pe fata lui Dew, uimirea.
-Ti-am spus sa iei lectii!
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 11:06 am

Am pus mult sentiment in acel sarut, facandu-l real, era prima data cand ma sarutam la filmari si nu era actorie. Acel rasuflu a lui Andy m-a dezamagit, intelegand ca a rasuflat usurat pentru ca a scapat de buzele mele. Am afisat cateva secunde o expresie dezamagita, dar apoi am revenit la masca mea. Il privesc pe director, cerandu-i voie sa ies afara, iar asta se accepta. Cum ies de pe platou incep sa tusesc, imi innabusisesi mult tusea, in timp ce se filma, iar acum scapam de toata. Imi aprind o tigara, mereu dupa ce filmam o scena fumam, asa ca terminam cam un pachet la filmari. Doctorul mi-a spus ca incep sa am probleme cu plamanii, de la tigari, dar nu-mi pasa, niciodata nu-mi pasase de sanatatea mea, de aceea nici acum nu luam pastile, asteptam sa treaca totul de la sine.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 11:11 am

Te privesc atunci cand ai cerut voie sa pleci, scuzandu-ma la director. Ma duc dupa tine caci observasem ca ceva nu era si te gasesc fumand. Ma asez langa tine, aprinzandu-mi si eu o tigare, privind inainte ganditor.
-Nu am crezut ca viata de actor e chiar asa grea...
SI intr-adevar asa era. Desi scena aia a fost una simpla, si chiar placuta, trebuia sa recunosc, era greu sa iti impui anumite stari. Imi vad linistit de tigare dupa ce oftez din nou, privindu-te din cand in cand cu coada ochiului. Chiar nu aratai bine deloc.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 11:36 am

Vroiam sa tusesc, cand vad ca a venit Andy, asa ca ma abtin, inghitind in sec. Imi continui tigara, apropandu-l.
-Mai ales cand faci scene cand nu le vrei, atunci e cel mai oribil, dar te obisnuiesti la un timp. Zic rece, neavand chef sa-mi dau iarasi masca jos, mai ales dupa dezamagirea de mai devreme. Poate gresisesi, aratandu-i lui adevarata mea personalitate. Imi innabus iarasi un tusit, tragand din tigara, dar cand scot fumul imi scapa, tusind.
-Tigarile astea, poate ar trebui sa ma las. Mormai, ca scuza pentru tusitul meu.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 11:41 am

-Ah, deci sa inteleg ca nu ti-a palcut ca te-am sarutat? Hmmm...poate e adevarat si nu ma pricep la asta. Atunci am sa vorbesc cu directorul sa fie ultimul sarut din film.
Trag adanc fum in mine, tinandu-l ceva timp acolo, expirandu-l apoi violent cum aveam obiceiul. Te privesc cu coada ochiului, punandu-mi o mana pe frutnea ta.
-Pustiule, ai temperatura... Esti bolnav si totusi vrei sa filmezi? Nu esti intreg la minte! Haide, pentru astazi am terminat si sa nu indraznesti sa mai pui odata masca aia ca jur ca renunt imediat si in viata ta nu mai ai ce vorbi cu mine!
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 11:45 am

Maresc ochii cand il aud cu sarutul, iar cand imi atinge fruntea ma dau putin inapoi, dar tot a ramas cu mana pe fruntea lui. M-au mirat spusele lui.
-Nu mie nu mi-a placut sarutul, ci tie, doar de aia ai rasuflat asa usurat cand s-a terminat, erai fericit ca ai scapat de asta. Nu opresti nimic! Clar?! Nu pot opri prima zi de filmare din cauza unei raceli tampite, oricum o sa-mi revin imediat. Zic privindu-l, innabusindu-mi alt tusit, dar nu din cauza mastii, ci din obisnuinta.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 11:48 am

-Ce?1 Cum adica nu mi-a placut? Ba mi-a palcut si din cauza aia l-am facut pasional si plin de sentimente. Am oftat usurat fiindca am crezut ca ii voi dezamagi pe toti insa nu a fost deloc asa, le-au palcut si normal ca ma simt usurat. In plus, de c enu vrei sa faci o pauza? Filmul oricum trebuie filmat si cateva zile de odihna nu-ti strica? Vrei sa lesini pe platou?!
Imi ridic vocea iritat si ingrijorat fiindca nu vroiam sa vad ca vei pati ceva. Incepusei sa-mi fi drag si ar fi fost un cosmar pentru mine sa vad cum lesini in fata ochilor mei din cauza temperaturii.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 11:51 am

Am marit ochii cand l-am auzit, dar am zambit, fericit ca ii placuse sarutul, iar eu ma inselasesi. Dau negativ din cap.
-Nu voi lesina, am mai fost racit in timp ce filmam, nu si-a dat nimeni seama si niciodata nu am lesinat, nu o voi pati acum. Zic sigur pe mine, ridicand din umeri, desi stiam ca acum eram racit cam tare si era posibilitatea asta, mai ales ca oboseam cand jucam prea mult, oboseam psihic.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 11:54 am

Oftez adanc insa aveam incredere in cuvintele tale. Oricum, daca avea sa iti fie rau, aveam sa opresc iemdiat filmarile si sa am grija sa iti revi, oricat de mult ar dura asta. Arunc tigarea si ma ridic, intinzandu-ti o mana ca sa te ajut.
-Haide sa ne intoarcem. Ceilalti ne-asteapta si mai avem mult de filmat pe ziua de azi.
Ranjesc strengareste, facandu-ti scurt cu ochiul in stilul meu. Chiar incepeam sa tin la tine; nici nu ma mira avand in vedere ca erai pe placul meu.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 11:59 am

Arunc chistocul tigarii si il prind de mana, ridicandu-ma.
-Masca nu o voi lasa joc, cand suntem cu altii, trebuie sa accepti asta. O las jos doar cand suntem numai noi doi, nu pot cu altii, nu inca.
Ii zic sincer, sperand sa accepte asta. Cand intram inapoi pe platou ii dau drumul la mana, ducandu-ma la director, pentru a afla ce scene mai trebuie filmate. Imi ascund entuziasmul, cand aud ca vom filma prima scena, in care cand eu, singur, la chitara. Eram foarte fericit de acest lucru, dar paream indiferent, nu stia lumea de visul meu, doar Dew, ca i-am spus odata cand eram manga, in seara in care m-am culcat cu el prima data.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 12:02 pm

AM dat afirmativ din cap la cele ce-ai spus, fiind de-acrod cu asta. In plus nu vroiam ca toti sa vada cat de dulce si dragut erai. Preferam sa te pastrez as anumai si numai pentru mine. Imi bag mainile in buzunar cand intram si ne apropiem de director, ranjind larg cand aud ce mai trebuia filmat. Eram chiar curios cum canta pustiul la chitara, si ma bucuram ca in sfarsit isi putea indeplini visul. Acum chair ca nu-mi mai pasa ca voi aparea intr-un film gay, merita tot efortul.
-Super! Abia astept sa vad scena asta!
Spun entuziast apoi ma duc la Dew caci nu aveam sa apar, deci imi puteam lua putin timp liber sa mai stau de vorba cu el si sa urmarim impreuna.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 12:07 pm

Imi dau o chitara, neagra toata, exact pe gustul meu, era in stare perfecta. O incerc sa vad daca e acordata si era, logic, ca doar erau foarte prefatiti. Ma duc in fata camerelor, cica eram in dormitorul meu. Melodia ce trebuia cantata era printre preferatele mele, trista si pe care o simteam perfect, caci era despre moartea unei persoane dragi. Trebuia sa adaug si vocea, dar nu ma deranja, aveam voce, desi nu ma omoram sa cant. Incep sa cant "Here Comes Goodbye" de Rascal Flatts. Ma bucuram ca filmam, imi puteam lasa adevaratele sentimente la iveala. Nu puteam canta melodia, fara sa-mi dea lacrimile. Persoana ce ma intelesese cel mai mult, fusese alaturi de mine, primul ce l-am iubit, primul din viata mea, ce reusise sa ma scoata de sub carapace, sa-mi inlature masca, murise. Mereu cand cantam asta imi aminteam de el. Pe la mijlocul piesei apar si lacrimile, facandu-si loc pe chipul meu, dar toti credeau ca e doar actorie pura.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 12:12 pm

Maresc ochii ramanand absolut socat, nestiind ca erai atat de bun. Cum putea cineva sa iroseasca un asemenea talent pe actorie? Ma gandeam cum ar fi fost daca ai fi intrat in trupa mea. Unul in plus nu strica deloc, ba chiar era grozav iar tu erai absolut perfect. Te priveam fara sa clipesc macar, zambind larg caci melodia aia era una dintre preferatele mele iar tu o cantai absolut perfect. Mi-am inchis in cele din urma ochii ca sa simt cat mai bine melodia, redeschizandu-i cand totul s-a terminat si s-a strigat ''taia-ti''. AM inceput sa te aplaud, lucru care nu-l faceam foarte des, Dew ramanand uimit de gestul meu.
-Dew, am planuri mari pentru el iar tu ma vei ajuta!
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 12:22 pm

Am ramas uimit cand Andy m-a aplaudat, lasand sa se vada asta, caci n-am reusit sa o maschez. Directorul m-a felicitat, nu se astepta sa cand asa bine. Un zambet larg, fericit mi-a aparut si cam toti de pe platou raman uimiti, caci nu zambeam dupa ce terminam de filmat. Dupa ce termin cu directorul ma duc la baie, repede. Eram putin ametiti, sa plang, atat, cand eram racit nu era bine pentru mine. Intru intr-o cabina, sprijinindu-ma de peretele ei, incercand sa-mi revin. Incep sa tusesc puternic, incercand sa ma opresc.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 12:25 pm

Dupa ce am stat putin de vorba cu director, mirandu-ne amandoi de performanta ta, cu totii am luat o pauza de jumatate de ora pentru pregatirile scenei urmatoare. Intre timp, am inceput sa te caut caci nu te mai vazusem in preajma mea si imi faceam griji. Habar n-aveam unde erai, intrebam pe toti din jurul meu insa se pare ca nimeni nu stia. Oftez adanc, fara sa ma las totusi baut si continui sa te caut.
-Am o presimtire destul de rea...
Vorbesc cat pentru mine, fiind chiar asa, sperand doar sa ma insel.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 12:29 pm

Dupa ce reusesc sa opresc tusea ies din cabina, ducandu-ma la chiuveta. Imi duc mana la frunte, frigeam, tare, asa ca incep sa ma dau cu apa rece pe fata, dar nu era de ajuns. Tot simteam nevoia sa inchid ochii, picioarele imi deveneau grele, defapt tot corpul, dar inca trebuia sa mai filmez. Inchid ochii cateva secunde, trebuia sa intru total sub masca, sa uit de tot, sa nu-mi pese de nimic, dar asta insemna sa evit sa raman singur cu Andy. Odata intrat in starea asta, nu ieseam decat dupa filmari. Mai facusesi odata asta, pentru a putea continua sa filmez. Parintii mei nu acceptau sa opresc filmarile, chiar daca eram pe moarte, ei considereau actoria cea mai importanta, mai importanta ca sanatatea mea. Deschid ochii, avand o expresie foarte rece. Ies din baie, intorcandu-ma pe platou. Urmatoarea scena era cu Andy, deci aveam pauza, apoi urmam iarasi noi, pentru o scena de cearta.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 12:33 pm

Renunt la ate mai cauta cand nici macar in baie nu te-am gasit. Oftez adanc, ducandu-ma afara. Aveam nevoie de o cafea si de cate tigari in pauza asta pentru a ma putea calma si a a putea juca in scena ce va urma. Mi-am luat o tigare si m-am dus intr-un loc foarte retras, neavand chef de director si de indicatiile lui. Acum aveam pauza si vroiam sa ma relaxez. Imi aprind o tigare, stand in sezut pe o cutie de lemn, avand cafeaua langa mine. Am cazut pe ganduri, incepand, fara sa realizez, sa fredonez o melodie care imi placea la culme ''Mad world'' de Adam Lambert. Nu aveam starea necesara unui astfel de cantec insa mereu cand cadeam pe ganduri incepeam s-o fredonez.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 12:38 pm

Stateam pe un scaun, cu genunchii ridicati la piept, iar fruntea lipita pe genunchi, innabusindu-mi tusea de fiecare data. Abea asteptam sa treaca ziua asta, sa pot pleca acasa. S-a filmat o scena, fara Andy, caci nu era de gasit. Cand s-a intors, directorul a trecut direct la scena lui. L-am privit, chiar juca bine, ma bucuram de asta. A mai trebuit sa filmez apoi doua scena, fara Andy, dupa care ultima scena, noi doi, certandu-ne. Dupa ce se zicea "taiati" aveam sa ies din starea asta, dar nu aveam un sentiment bun.
Cand directorul striga "Actiune" incepem, cearta falsa, din film, dar nici nu stiam de ce ne certam. Ziceam replicile, fara sa ma gandesc la asta, putin se vedea, caci numai jucam la fel de bine, expresia mea numai era asa convingatoare, dar pe director nu-l deranja, tot i se parea ca joc bine.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 12:41 pm

In timpul certei am adoptat aceasi expresie ca atunci cand ai venit la mine si mi-ai varat hartia cu anularea concertului sub nas, spunandu-mi replicile, mirandu-ma ca nu le-am uitat. Speram doar sa procedez bine caci altfel habar n-aveam cum trebuia sa jos. Dupca ce s-a strigat ''taiat'ti'', si ziua de filmare a luat sfarsit, zambesc larg, expresia de dinainte disparand.
-Buna treaba. Esti un actor foarte bun, si un chitarist si mai bun. Hey, ummm... ma intrebam daca nu ai vrea sa luam cina impreuna. Sunt lihnit si nu am chef sa merg singur in oras. Fac cinste, ce zici?
Te priveam atent, cu mainile in buzunar, asteptandu-ti raspunsul, sperand sa nu fie unul negativ, ci unul pozitiv.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Dum Sept 11, 2011 12:44 pm

Cand s-a strigat "taia-ti" am inchis ochii, tragand adanc aer in piept. Ii deschid iarasi si simt ce se va intampla. Aud propunerea lui Andy si ii zambesc larg.
-Nu pot azi, dupa ce imi revin, da. Ii zic zambind, apoi mi se inchid ochii, lesinand in bratele lui. Temperatura era prea mare, plus ca numai mancasesi de doua zile, asa ca lesinul era inevitabil, macar ma prinsese cineva si stiam ca el va avea grija de mine, sa-mi revin.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Lun Sept 12, 2011 8:56 am

Te-am prins imediat in brate, fiind de-a dreptul socat insa si nervos ca nu te-am dus de prima data acasa. I-am dat la o parte pe toti ce vroiau sa te ia din bratele mele, strigand la ei ca ma descurcam. Te-am luat pe sus ca pe o mireasa si te-am asezat pe un pat de pe platou. Am luat un prosop pe care l-am udat cu apa rece si ti l-am pus pe frunte, dandu-i indicatii lui Dew ce sa-mi aduca pentru atunci cand te vei trezi. Te lovesc usor peste fata ca sa te trezesti.
-Haide pustiule, revino'ti!
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Mar Sept 13, 2011 8:23 am

Nu auzeam calumea ce se intampla in jurul meu, era un continuu zumzait, dar de simtit simteam, asa se face, ca, atunci cand m-am simtit plesnit am strans din ochi, deschizandu-i apoi incet. Il privesc iritat pe Andy.
-Daca ma mai lovesti odata o s-o incurci! Ii zic serios, privindu-l in ochi.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Mar Sept 13, 2011 8:27 am

Ma dau imediat inapoi ca sa nu ma trezesc si eu cu vre-o palma, insa eram serios, al naibii de serioasa era expresia mea. Momentan nu avea chef de glume cand tie nu-ti era bine, insa am incercat sa zambesc ca sa nu par chiar atat de ingrijorat pe cat eram. Iti iau compresa de pe frunte, udand-o iar cu apa rece, asezand-o apoi.
-O sa fi bine.
Iti zambesc dulce, apoi ma uit in jur dupa Dew. Dar stiam ca statea nu gluma. Oftez adanc, tragandu-mi un scaun langa tine, avand grija s anu te las sa te ridici.
Sus In jos
Xavier Pierce

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   Mar Sept 13, 2011 8:35 am

Zambesc cand il aud pe Andy, stiind ca avea grija de mine, asa cum trebuie si nu ma va lasa sa patesc nimic. Vreau sa ma ridic, dar nu ma lasa, asa ca oftez.
-Hai ca numai am nimic. Mergem la masA? Intreb vesel, caci chiar imi era cam foame.
Ma cotrobai prin buzunare, uitand in care dintre ele aveam tigarile. Le gasesc si imi aprind una, sperand ca nu mi-o va lua din mana, sau ceva
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: A little piece of heaven   

Sus In jos

A little piece of heaven
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Kingdom of Heaven / Regatul Cerului
» Tears of Heaven . Lacrimi din cer (2013)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MY LIFE. YOUR ENTERTAINMENT! :: ooh it's the lights. action! hollywood :: Platourile de filmare-
Mergi direct la: