Hollywood is a place where they'll pay you a thousand dollars for a kiss and fifty cents for your soul.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Repetitii....

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Chang Min

Data de inscriere : 18/09/2011

MesajSubiect: Repetitii....   Dum Sept 18, 2011 12:45 pm

Se facuse deja ora opt dimineata si ca sa fiu primul trebuia sa ma pregatesc dinainte. Nu imi placea sa intarzi nici macar un minut, asa ca faceam totul din timp ca sa pot fi foarte punctual. Auzisem de la colegii mei ca sala cealalta in care se fac repetitii pentru dans este in renovare, asa ca nu vom fi singuri in sala actuala. Nu mi se parea prea corect, adica era destul de incapatoare, aveam loc destule persoane, dar speram sa nu ne incurcam cu totii.
M-am spalat pe fata, am mancat si m-am imbracat apoi am luat un taxi si am ajuns in cateva minute. Cladirea era la fel cum o stiam, iar holul destul de pustiu, cu toate ca ajunsesem acolo cu doar cinci minute inainte ca repetitiile sa inceapa. Am intrat in sala, insa nici urma de colegii mei sau alte persoane noi. Sigur nu gresisem ziua? In orice caz aveam sa ii astept.
M-am asezat pe un scaun si am privit oglinzile, uitandu-ma apoi spre castofonul micut si negru si acele multe CD-uri de langa el. Nu stiu cum am fi putut repeta dansul cu o alta trupa sau alte persoane in camera cu noi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andy Sixx

Data de inscriere : 10/09/2011

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Dum Sept 18, 2011 12:50 pm

Cum dormeam atat de bine iar somnul mi-era atat de dulce, fusese imposibil ca cineva sa nu indrazneasca si sa ma trezeasca. In momentul cand mi-am auzit telefonul sunand, am simtit cum intregul cer cad ein capul meu. Raspund nervos caci uram sa ma trezeasca cineva. Era un prieten de-al meu, si el cantaret insa de alt gen, ce ma ruga sa vin cu el la niste afurisite de repetitii. Cum nu am scapat de gura si de rugamintile lui, i-am promis ca voi veni. M-am ridicat cu greu din pat, pe jumatate adormit, si dupa ce m-am ocupat de igiena mea, m-am imbracat. Negru din cap pana in picioare, avand parul nearanjat; oricum statema bine si-asa. M-am incaltat sh am iesit din casa, incuind-o, plecand spre studio cu masina propie, asta dupa ce l-am luat si pe puturos de-acasa. Imi era dator vandut de-acum. Opresc in fata studioului si cobor, activand alarma la masina, urmandu-l pe incapatanat acolo unde spunea ca avea sa repete. Ce cautam aici, nici eu nu stiam, avand in vedere ca eu nu practicam dansurile atunci cand cantam.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Dum Sept 18, 2011 1:01 pm

Priveam ceasul de la telefon de cinci minute si inca nimeni nu-si facuse aparitia. Eram foarte speriat cand pateam lucruri de genul acesta, ma gandeam ca am gresit locul, ora sau ziua, sau cine stie pe unse am mai picat. Am auzit niste pasi si voci ce veneau de pe hol. Una imi era tare cunoscuta, a colegului meu, insa cealalta chiar nu o mai auzisem niciodata. M-am ridicat de pe scaun cand l-am vazut pe Hero intrand pe usa si am sarit spre el, mai mult sa-l cert ca a intarziat, decat sa-l observ pe celalalt tip.
-Tu stii de cand astept aici? Cred ca de cinci minute... M-am speriat, am crezut ca m-am trezit prea devreme sau...
Hero: Bine, bine, acum sunt aici.
Mi-am dat ochii peste cap, apoi mi-am mutat privirea spre cealalta persoana. Nu stiam ce sa cred despre ea, cine era si ce cauta aici de a venit cu colegul meu. Stiam ca Hero are alte inclinatii, insa nu m-am gandit niciodata ca ar alege o persoana ca acest tip. Arata... nu stiu, dar era diferit in orice caz.
-Nu stiam ca ti-ai facut deja un prieten de la ultima despartire, am murmurat, ridicand o spranceana in timp ce-l priveam pe saten.
El incepu sa rada, facandu-ma sa ma simt oarecum nestiutor.
Hero: El este Andy, un prieten, si nu, nu ne-am sarutat daca la asta te gandesti. Cel putin nu inca... Andy, el este colegul meu Max-cel-aiurit.
-Doar Max, fara restul cuvintelor, l-am intrerupt, intinzand mana spre brunet. Era inalt, dar asta nu m-a oprit sa-l analizez.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Dum Sept 18, 2011 1:07 pm

Cand aud o voce nou, imi indrept privirea groaznic de albastra spre cel ce vorbea, sau mai bine zis spre cel ce-l certa pe Hero, analizandu-l cu atentie, insa intr-un mod fugitiv, subtil. Incerc sa ma detasez de aceasta conversatie insa prezentarea de catre tip mi-a fost incurcat planurile. Imi dau ochii scurt peste cap cand aud ce prostii spunea Hero, oftand in sinea mea. Observand mana intinsa a pustiului, i-o cuprind, strangand-o usor, dandu-i apoi drumul.
-Incantat.
Las sa mi se auda vocea groasa, privind apoi in jur. Stramb din buze caci locul meu nu era deloc aici. Vroiam sa plec iemdiat, insa Hero ma trage de tricou si ma opreste, spunandu-mi ca o incurc daca plec. Oftez adanc si raman, ducandu-ma intr-un loc mai retras, departe de cei doi, asezandu-ma pe un scaun, cu spatarul in fata. Imi scot mp4-ul si imi pun castile in urechi, ascultand muzica pe gustul meu.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Dum Sept 18, 2011 1:20 pm

Am afista zambetul specific mie atunci cand intalneam persoane noi si faceam cunostinta cu ele, intinzand mana la randul meu.
-Incantat, de asemenea, am spus distras de vocea si atitudinea lui. Nu ma surprindea modul lui de a fi, aspectul oricum se potrivea de minune. Ma speria cel mai mult cum de tocmai Hero la adus aici.
Mi-am mutat rapid privirea de la el atunci cand restul colegilor au sosit, foarte galagiosi ca de obicei. Fiind toti, ne-am schimbat de haine la vestiarele de langa, luandu-ne ceva comod pentru a putea dansa mai bine.
Dansul era una dintre pasiunile mele, asta doar daca dansam singur intr-o incapere fara oglinzi, insa acum era un chin. Pe langa faptul ca erau colegii mei, mai era si tipul cel nou, care cu toate ca nu baga de seama ce facem noi si parea foarte neinteresat, ma intimida destul de mult.
Hero: Vom incepe cu Mirotic, am vazut ca exista cativa pasi unde ne incurcam toti. Vreau sa iasa perfect si apoi trecem la urmatorul.
A pus CD-ul in casetofon si a inceput sa numere invers pana la 0, mai mult in soapta, ca sa putem stii cu totii cand sa incepem. Primii pasi au fost simplii, dar ne-am oprit cu totii acolo unde ne blocam mereu.
Yunho: Nu ti se pare ca Max e cam adormit? Adica... el ne incurca pe toti, interveni unul din colegi care in ultima vreme avea ceva cu mine si ma tachina mereu, in modul acela urat.
Am murmurat ceva printre dinti, apoi am privit spre oglinda din fata si am inceput din nou la semnul lui Hero, de data asta lucrand mult mai bine, dar gresind in alt loc.
-Bine, scuze, cred ca eu va incurc pe toti aici. Nu ma simt prea in largul meu, am mormait, uitandu-ma spre Andy.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Dum Sept 18, 2011 1:27 pm

Ii priveam cu atentie pe cei ce dansau, avand o expresie seaca, lipsita d orice interes in ceea ce faceau ei. Nu spuneam ca nu stiam sa dansez, ci doar ca nu o faceam des si nici nu-mi prea placea, insa dansul asta il stiam pe de rost din cauza lui Hero care ma obliga sa exersez merue cu el in timpul MEU liber! Imi las privirea in jos cand toti s-au oprit, lovind usor cu degetele in spatar pe ritmul melodiei pe care o ascultam. Imi las capul aplecat, inchizandu-mi ochii, vrand sa scap cat mai repede de-aici. Ma lua groaza cand vedeam atatea greseli, avand in vedere cand ma chinuia Hero la repetitiile lui. Oftez usor si cand se schimba melodia, apuc sa aud conversatia dintre cei doi. Stramb din gura si ma ridic, ieisnd din sala. Ma asez in sezut langa usa acesteia, continuand sa ascult muzica mea, dand din cap in ritmul ei, butonand din cand in cand telefonul in lipsa de ocupatie. Oricum in cateva ore aveam repetitie iar prietenii mei deja faceau prezenta, stiind ca eu eram cel mai lenes.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Dum Sept 18, 2011 1:41 pm

Mi-am dus mana la ceafa si m-am frecat usor cand am realizat ca intr-adevar eu ii incurcam pe toti, sau cel putin eu faceam cele mai multe greseli. L-am privit pe brunet cum se ridica si cum pleaca din incapere. Ma gandeam daca a auzit ce am zis si s-a simtit oarecum stingherit, dar era imposibil, avea castile acelea puse in urechi inca de cand se asezase pe scaun. M-am intors spre colegi si mi-am lasat capul in jos.
-Cred ca e doar o zi putin mai nefavorabila pentru mine, atat.
Inainte de a reincepe sa dansam, usa se deschise din nou si cateva persoane isi facura aparitia, purtand genti dupa ele. Erau si fete si baieti imbracati ca noi, in tinuta de antrenament. Majoritatea au ramas cu gurile cascate, dar nu toti dintre noi stiam ca avem sa repetam cu inca o trupa in sala.
Micky: Asta nu-i a buna. Nu-mi plac deloc tipii astai galagiosi.
-Da, de parca voi sunteti mai altfel...am soptit, uitandu-ma spre aceia ce isi aranjau boxele si restul. Ei chiar venisera echipati cu tot ce le trebuia. Nu inteleg, voiau sa concureze cu noi, sau ce?
Hero si restul deja se luasera la cearta cu ei, dar am hotarat sa nu ma bag, asa ca m-am indeprtat incet incet pana am ajuns in fata usii. Atunci am deschis-o si am iesit pe hol, tinandu-mi mainile la urechi.
-S-a dus cu antrenamentul, am chicotit, mergand doar doi pasi inainte, vazandu-l pe acelas tip cu coada ochiului ce statea pe unul din scaune.
-Nu credeam ca vei mai ramane aici dupa ce te-am plictisit atata cu dansul nostru, am inceput sa rad fara sens, asezandu-ma langa el. Nu eram sigur ca ma auzit atunci cand am realizat ca inca asculta muzica, asa ca am repetat propozitia, scotandu-i o casca din urechi.
Aveam prostul obicei sa ma comport cu toti prietenii lui Hero la fel, indiferent daca nu stiam nimic despre ei, decat numele.
-Apropo, tu esti cu Hero, nu? Haide, spune-mi sincer, nu te-ar fi adus aici, asa, pur si simplu. Adica... Presupun ca mi-ar fi spus, dar poate i-a fost rusine pentru ca esti atat de ciudat, adica ma refer ca nu esti ca noi... Arati altfel si...
M-am oprit la timp inainte de a mai scoate si alte baliverne pe gura. Mi-am muscat buza incet, usor agitat cand mi-am analizat cuvintele spuse. Sunase ciudat tot ce am zis pana acum... Sper ca nu o luase in serios.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 8:15 am

Imi vedeam linistit de muzica mea, asta pana cand mi-am simtit casca scoasa din ureche, auzind acea propozitie. Imi indrept privirea labastra, ca de fantoma spre pusti, analizandu-l cu atentie. Imi intorc capul spre sala de antremanent de unde auzeam multa galagie, oftand adanc. Imi intorc din nou atentia asupra pustiului, lasand un ranjet sa se vada.
-Daca ti-as spune ca va cunosc dansul pe de rost, nu m-ai crede, nu-i asa? Hero ma obliga adesea sa-l ajut cu repetitiile, e mai prost decat credeam, asa ca nu pot spune ca m-a-ti plictisit. Am iesit de buna voie ca toti sa se simta...in largul lor. Nu-i placut sa fi privit de un tip strain, nu?
Las un chicot sa se auda, disparand la fel de brusc cum a si aparut, inchizandu-mi scurt ochii. Auzindu-ti intrebarea si...complimentele facute, oftez adanc scotandu-mi si cealalta casca din urechi.
-Hai sa lamurim cateva lucruri: 1. eu si tipul ala nu suntem impreuna si nici nu-mi doresc asta. Nu-i deloc pe placul meu. Sunt interesat doar in pustii draguti si-atat; 2. Am venit aici pentru ca m-a rugat. Suntem prieteni de multi ani, de cand mi-am infiintat propria trupa si l-am cunoscut la un concert, si as fi foat chiar nesimtit sa-l refuz, iar mie nu-mi palc chestiile astea; si 3. Daca cuiva ii este rusine cu mine, atunci ar trebui sa-mi spuna. Momentan nu ma diferentiez chiar asa tare de tine. Om sunt si eu, numai ca am un stil diferit si cant diferit. Nu fac dansuri, dar asta nu inseamna ca nu stiu sa dansez. Poate oi fi eu plin de tatuaje si cerceii in buza, dar tot un om sunt si eu. Si sa sti ca si mie imi place ceea ce voi cantati.
Stramb deranjat din gura, icnhizandu-mi scurt ochii.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 9:36 am

Omul asta imi pregatise un discurs intreg. Vorbea foarte coerent, de parca citea totul de pe o hartie sau, de ce nu, chiar din palma. Il priveam atent, parand ca inteleg tot din ce imi spune, dand la anumite propozitii din cap. Dupa ce a terminat de spus totul, ma minteam pe mine daca spuneam ca am inteles ce a vrut sa zica in totalitate. Ceva imi intrase in cap, dar nu stiu daca esentialul.
-Adica tu nu esti cu Hero?
Intrebarea i-o pusesem intr-un mod dezamagit. Nici eu nu stiam de ce o spusesem astfel, dar tipul din fata mea parea interesant, adica cum spusese si el, era un om pana la urma, si stand putin pe ganduri, cred ca s-ar fi potrivit cu colegul meu.
Mi-am dat capul intr-o parte, marind ochii brusc dupa ce l-am privit inca o data.
-Stai putin. Tu ai zis ca... esti cantaret? Tu esti tipul ala din trupa aia ciudata unde toti se imbraca in negru si se machiaza strident? Andy Sixx, parca?! Te-am vazut intr-o revista pe tine si pe colegii tai. Sper ca nu te confund.
Mi-am dus degetul sub buza, incercand sa analizez situatia. Era o foarte mare sansa sa fi fost adevarat ceea ce zisesem, dar asteptam aprobarea lui inainte sa mai spun si alt ceva.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 9:43 am

-Nu, nu sunt cu el. imi doar un bun prieten care m-ajuta la nevoie, si pe care-l ajut si eu.
Dau indifirent din umeri, scotandu-mi din buzunar pachetul de tigari si bricheta. Prin o tigare din pachet cu dintii si o scot, aprinzand-o. Trag adanc in mine, tinand fumul ceva timp in piept, expirandu-l apoi intr-un mod violent, cum aveam obiceiul. Ridic o spranceana cand aud ca m-ai recunoscut, lasand sa se auda un chicot, de data asta ceva mai amuzat.
-Am impresia ca din ciudat nu ai sa ma scoti prea curand. Oricum, eu sunt cel de care zici, si da, ceilalti sunt trupa mea si cei mai buni prieteni ai mei. La fel cum si dansurile sunt ceva esential pentru videoclipurile si imaginea voastra, asa este si machiajul strident pentru noi. Doar nu astepti din partea unui rocker sa se imbrace in roz si sa-si dea pe spate parul cu gel.
Incep sa rad usor, continuandu-mi linistit tigarea. Aud zgomote si certuri din ce in ce mai asurzitoare din sala, lucru ce incepea sa ma enerveze.
-Scuza-ma putin...
Ma ridic de pe scaun incruntat, avand o privire ca de gheata. Intru in sala si ma apropii de Hero si ceilalti, tinandu-le partea, intr-un mod infricosator datorat inaltimii si aspectului. Mi-a fost de-ajuns sa spun doar: ''vre'o problema? Daca da, rezolvati-o cu mine'' si ceilalti si-au luat talpasita, nedorind sa aiba de-aface cu mine. Oftez adanc si il capsez pe Hero peste cap, spunandu-i ca nu era bun de nimic.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 10:06 am

Realizand de abia acum ca erau doar prieteni, am scapat un ranjet mare, specific numai mie, cum spuneau si colegii mei. Eram singurul care radea sau zambea cu gura pana la urechi intr-un mod dragut. Nu intelegeam de ce nu mi-a vorbit niciodata de el. Sau poate a incercat, dar eu nu-i ofeream niciodata ocazia, nu-l ascultam, eu doar vorbeam despre mine si problemele mele, sperand ca cineva sa ma ajute. Ce egoist sunt... Uneori eram altfel, dar cu Hero intotdeauna m-am simtit ca si cum eram fratele lui mai mic si el trebuie sa ma ajute pe mine, nu eu pe el, sau cel putin amandoi in egala masura.
Cand s-a ridicat in picioare chiar am ramas cu gura cascata la cat de inalt era, mai ales ca eu stateam jos.
-Eu nu ma imbrac in roz si nu-mi dau parul pe spate cu gel, am mormait, insa fiind sigur ca nu m-a auzit. Mi-am dus capul dupa el, lasandu-ma intr-o parte ca sa pot privi in incapere fara a fi nevoie sa ma ridic de pe scaun. Am ramas din nou uimit cand tipii au tulit-o imediat din sala de dans, vazandu-si fiecare cu treaba lui.
-Wow, Andy, tu chiar esti infricosator, am spus-o pe un ton ce se potrivea perfect cu ceea ce tocmai realizasem, insa in scurt timp am inceput sa rad, venind mai aproape de ei si inchizand usa in urma lor.
-Macar au lasat boxele aici. Uite, au avut si un microfon cu ei, am zambit, apropiindu-ma de aparatura lor destul de sofisticata.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 10:19 am

Mi-am indreptat privirea spre pusti cand l-am auzit vorbind, ranjind larg. Infricosator? Posibil, insa numai atunci cand vroiam si cand imi aparam prietenii. Oricum tipii aia nu mi-au placut niciodata si as fi ras enorm daca ar fi comentat unul la mine. Ma apropii si eu de aparatura aia, analizand-o cu atentie. Era de ceva calitate, nu gluma, iar microfonul avea deja setate efectele. Apuc microfonul si il frichin dintr-o mana intr-alata.
-Sarmanii, stiu deja ca nu vor mai vedea astea, nu?
Ranjesc larg, malefic si ii spun lui Hero sa-mi aduca CD-ul lui. Il bag in aparat si pun pe melodia Mirotic, regland putin pe-acolo.
-Hero, mai am de stat aici 1 ora. Te avertizez ca daca nu-ti reuseste dansul, te voi carpi rau.
Ma asez turceste langa boxa, asteptand ca Hero sa se pregateasca, fiind si eu pregatit sa-l carpesc in caz ca nu reusea. Oricum, nu puteam sta mai mult de-o ora caci aveam repetitii importante pentru un concert mare si trebuia neaaparat sa fiu punctual.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 10:37 am

Priveam firele ce erau conectate la acel aparat pe care il vazusem doar in spectacolele mari. Noroc ca plecasera de aici, nu ar fi putut concura casetofonul nostru cu acele boxe mari si ne-am fi incurcat mai rau de cat am fi facut-o inainte.
-Nu-mi spune ca ai de gand sa canti? l-am intrebat pe brunet, incepand sa rad cand l-am vazut cu microfonul in mana si punandu-ma in formatie cu ceilalti colegi.
Inafara de mine au chicotit si restul baietilor, mai putin Hero care il privea pe Andy foarte serios. Inca ma gandeam la cat de egoist am fost atunci cand nu i-am dat ocazia sa-mi povesteasca despre prietenul sau. Poate l-as fi cunoscut mai dinainte.
Hero: Haideti, baieti, pregatiti-va!
Vocea lui ma trezi din acea monotonie, iar cand melodia incepu, asta am facut si noi, incepand sa ne miscam pe ritm. De obicei ne sincronizam foarte rar, pentru ca asa era coregrafia, dar nu ne incurcam la acei pasi, ci ne incurcam cand fiecare avea miscari diferite, insa momentan totul mergea bine.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 10:44 am

Ii urmaream pe toti foarte atent, ranjind larg. Ma bucuram ca Hero nu mai dadea cu stangu-n dreptu si ca totul mergea bine. Nu as fi avut de gand sa stau toata ziua aici pana ar fi invatat el pasii, ar fi fost foarte trist. M-am sprijinit de o boxa, simtind vibratiile ei cum imi ajungeau pana si in maduva spinarii, fiind o senzatie foarte placuta, mai ales ca asta era una din preferatele mele. Timpul se scurgea repede, ora aproape ca trecuse iar dansul luase sfarsit cu bine. Nici o greseala spre bucuria ochilor mei, si spre bucuria capului lui Hero. Ma ridic de jos dupa ce opresc CD-ul, si-mi intind oasele amortite.
-Bravo, a-ti reusit in sfarsit iar eu am scapat de tine Hero. Acum, imi iau talpasita pana ce nu iti mai vine vre-o ''edee'' si ma mai ti aici juma' de zi. Apropo, va astept pe toti la concert, daca vreti.
Fac scurt cu mana si ma indrept spre usa. Ies si ma duc la masina, intre timp aprinzandu-mi o tigare. Fumam mult, eram constient, insa nu ma puteam abtine si nici nu vroiam.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 10:58 am

Reusisem intr-un final sa terminam dansul fara nicio greseala. Eram destul de epuizat cand am realizat ca melodia se oprise iar noi nu am facut nimic decat pasii pe care trebuai sa-i facem. Eram epuizat mai mult psihic decat fizic. M-am uitat spre teancul de CD-uri si mai aveam de repetat destule dansuri, speram ca nu vom lesina de epuizati ce vom fi.
Hero: Nu cred ca vom ve...
-Ba da, vom veni. In ciuda faptului ca l-am vazut in multe reviste, nu stiu cum canta, dar cred ca o sa imi placa...adica nu stiu, dar vom vedea. Daca nu veniti voi, o sa vin eu. Dar nu am bilete, le mai pot cumpara? Mai sunt la chioscuri?
Nu-l lasasem sa continue fiindca eram nerabdator sa vad cum canta. Foarte curios, spusesem ca o sa vin, dar iar ma luase gura pe finainte. Nu aveam bilete si m-ar fi mirat daca nu s-au vandut toate. Oricum, l-as fi putut vedea la televizor, in direct, dar nu ar fi fost aceeasi placere.
Hero: Nu cred ca ne-ar fi invitat Andy fara sa se gandeasca la asta. Sunt la mine acasa toate, pentru toti.
Am zambit la spusese colegului meu, apoi m-am rugat de fiecare in parte sa mergem la concert, dar dintre toti doar Yunho a acceptat, cel cu care ma intelegeam mai putin bine. Speram ca nu imi va sta pe cap si ca totusi va fi cat de cat distractiv.
Am continuat toti inca trei ore de antrenament, apoi am mers la dusuri si intr-un final am plecat acasa. Eu stateam la hotel si uneori la Micky sau Hero acasa, insa de obicei stateam singur acolo. Eu si Yunho ne-am dat intalnire cu o ora inainte sa inceapa concertul la Hero acasa ca sa ne dea biletele, apoi am fi placat amandoi spre multimea de oameni ce asteptau nerabdatori concert sa inceapa. Poate asta era un prilej bun sa devin mai apropiat de tip, intr-un fel era coleg cu toti ceilalti si ar fi afectat trupa si legaturile dintre noi daca eram certati.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 11:06 am

Repetitiile au mers absolut perfect, iar acum stiam ca efectele speciale erau super pentru fiecare melodie, deci nu aveam de ce sa-mi fac griji. Luasem pauza de jumatate de ora inainte de concert, timp in care trebuia sa ne pregatim infatisarea. Eu terminasem cel mai repede caci nu aveam chef s-o lalai prea mult cu asta, fiind entuziastmat de concertul asta insa aspectul meu fiind autentic Andy Sixx. Muncisem mult ca totul sa iasa bine si aveam de gand sa dau o petrecere mare dupa ce totul avea sa se termine. Umblan prin culise cu tigarea in gura, iesind afara, unde era dita-mai coada, oamenii incepand sa tipe, mai ales fetele. Le fac cu mana la fete si ma uit in jur, dupa Hero si ceilalti, insa slabe sanse sa-i vad in toata aglomeratia asta. Oftez si ii dau detalii unui gardian despre cei pe care-i asteptat, rugandu-l sa-i aduca in culise. Pentru ei aveam un loc special la concert. Vroiam s aintru inauntru insa strigatele fanilor nu mi-au dat voie, incepand sa imprastii peste tot autografe si sa fac o multime de poze. Imi adoram meseria, mai ales cand vedeam ca si altora le palcea ceea ce faceam. Satisfactia era mai mared ecat munca depusa iar asta era tot ceea ce-mi doream.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 11:14 am

Urc cu liftul pana la etajul hotelului. Hero se ocupase de toate aceste detalii si sincer am ajuns la un hotel de lux datorita lui. Mi-am cautat cateva haine inainte de a sta putin in pat sa ma relaxez, apoi mi-am trecut mana prin par de cateva ori si am iesit inapoi afara din casa. Se inserase deja, dar totul era placut, mai ales vremea. M-am intalnit cu Yunho apoi am mers amandoi la Hero acasa cu masina lui, insa nimeni nu a spus nimic tot drumul, decat un simplu salut. Am incercat sa-l conving pe saten sa mearag si el, dar a inventat o scuza penibila si nu l-am mai fortat.
Am plecat spre concert, simtitnd cum inima imi batea din ce in ce mai tare atunci cand ne apropiam mai mult de locul unde trebuia sa ajungem. Era multa lume acolo, iar mie nu-mi prea placeau aglomeratiile.
-Macar sunt slabe sanse sa fie vreun fan pe aici. Ii observi pe toti cum sunt imbracati in negru? Uite, tipele alea chiar sunt machiate ca Andy si ceilalti.
Am chicotit, insa eram foarte entuziasmat. Am iesit din masian cu Yunho care a ramas ca la inceput : tacut.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 11:26 am

Intre timp am intrat in culise unde i-am gasit pe ceilalti pregatiti. Insa mai era ceva timp pana ce concertul avea sa inceapa asa ca nu ne grabeam deloc. Mi-am deschis o doza de energizant, savurand-o alaturi de tigare. Cum timpul trecea iar gardianul v-a vazut, a venit direct la voi sa va ia in culise. Eram nerabdator sa vad cine a venit. Oricum, de Hero stiam ca avea sa lipseasca, insa aveam sa ma razbun pentru chestia asta. Eu nu-i ratasem nici un concert, si-mi era si dator vandut. Daca nu avea sa intre pe usa, aveam sa-i fac viata un adevarat Iad. M-am sprijinit de eprete, vorbind de zor cu prietenii despre viitoarea ''cea mai grozava petrecere ever''. Aveam multe planuri insa era multe de facut, de cumparat si de aranjat, insa ar fi meritat. Daca stateam bine sa ma gandesc, nu aveam sa-l invit pe Hero la petrecere. Ii spusesem de ea si fusese nerabdator sa vina. Asa m-as fi razbunat si l-as fi invatat minte. Ranjesc larg la ce ganduri aveam, privind la ceas. Inca 10 minute si nebunia avea sa inceapa. Deja simteam fiori pe sira spinarii, uimindu-ma caci de mult nu ii mai simtisem inaintea unui concert.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 11:33 am

Eu si Yunho eram doua persoane total diferite. Eu eram tipul vorbaret si glumet, iar el era cel tacut si serios. Am strambat din gura cand am vazut ca nu a spus absolut nimic la afirmatia mea, nici macar atunci cand un tip cu muschi ne-a chemat sa venim dupa el, fara a intelege prea multe detalii de la el din cauza tipetelor fanelor. Ei chiar aveau atatea fane pe care le puteam confunda cu ei. Cat timp statusem afara ma gandeam daca nu cumva Andy e prin mutlime.
Ajunsi in fata unei usi, am deschis-o incet si am intrat impreuna cu colegul meu, apoi am inceput sa analizez camera, oprindu-ma cu privirea la Andy.
-Scuze ca nu au venit toti, pun pariu ca nu stiu ce vor pierde! am ranjit, perivindu-l apoi pe Yunho cum se uita plictisit in jur. Nu intelegeam de ce tipul asta a venit pana aici si nici macar nu se distreaza. Sa-l fi pus Hero sa ma insoteasca ca sa nu merg singur? Dar de cand facea el ce ii spunea Hero?
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 11:39 am

M'am apropiat de voi atunci cand te-am auzit, ranjind larg, insa ranjezut mi-a pierit atunci cand l-am vazut pe Yunho. Tipul asta ma scotea din pepeni uneori. Nu ma asteptasem ca el sa vina aici. Stramb din gura si-mi indrept atentia spre tine, recapatandu-mi ranjetul.
-Deci Hiro nu a vrut sa vina, nu-i asa?
Chicotesc malefic si imi duc un brat dupa gatul tau, luandu-te cu mine ca sa faci cunostinta cu trupea mea, caci asa era frumos.
-Baieti, el este Max. Max, ei sunt prietenii mei...
Si incep sa ti-i insir pe toti, acestia zambind larg, bucurandu-se sa te cunoasca, intinzand fiecare mana.
-Ma bucur ca ai venit. Acum iti poti da seama ca nu sunt chiar atat de ciudat precum crezi. Oricum, voi avea grija sa fi repartizat intr-un loc special de unde o sa poti vedea totul mult mai bine. Esti primul care are parte de locul ala iar daca nu-ti convine, spunei lui David, gardianul ce v-a adus, si te va duce oricunde vei vrea, bine?
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Lun Sept 19, 2011 11:51 am

Chiar imi parea rau ca nu era si toata trupa din care faceam eu parte prezenta aici. Nu cred ca toti colegii mei il cunosteau pe Andy. Nu era ciudat, sau cel putin comportamentul sau era destul de normal, insa aspectul ma speriase la inceput, dar probabil ma voi obisnui cu asta.
-Nu, a avut o scuza dar la cat de banala a fost am si uitat-o.
Am dat din umeri apoi l-am urmat, uitandu-l pe Yunho langa usa si fiind preocupat de persoanele noi din fata mea. Nu aratau mai altfel decat Andy, poate chiar i-as fi confundat daca as fi fost nevoit sa vorbesc cu mai multi doedata. Erau foarte prietenosi fata de cum ma asteptam eu sa fie.
-Un loc special? Este doar un singur loc?
M-am uitat inapoi spre bruentul ce se rezemase de usa.
-Yunho e cu mine, nu as vrea sa il las singur, adica m-a adus pana aici.
Barbatul, auzindu-ma probabil, se apropie de noi si se uita cu o privire destul de aroganta.
Yunho: Nu m-ar deranja sa stau pe undeva prin spate, oricum am venit aici mai mult din obligatie. Hero m-a pus sa il aduc si sa il iau pe Max-cel-aiurit de aici, nu a spus ca trebuie sa si stau cu el, veni replica lui, facandu-ma sa imi dau seama ca Hero planuise toate astea.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Mar Sept 20, 2011 9:14 am

Il privesc pe tip calm, neinteresat de ceea ce spunea el. Imi dau ochii peste cap cand aud ca Hero chiar isi batea capul cu chestiile astea, oftand adanc. Dintre toti, la el m-am asteptat cel mai putin sa se comporte asa. Chiar ma dezamagise profund.
-Uite ce e, stiu ce parere ai si tu despre mine, si sti ca nici eu nu te plac. Dar cred ca Max este destul de mare sa-si poarte si singur de grija. Daca nu vrei sa ramai, eu nu te oblig, stai calm, si ii poti spune lui Hero ca am eu grija de pusti. Si ii mai poti spune sa nu mai aiba curajul sa dea ochii cu mine. Acum, daca ma scuzi, am un concert de sustinut. Max, daca vrei il poti lua si pe el cu tine, mi-e indiferent. Dupa ce se va termina concertul o sa vin sa mai stam pe vorba. David, ii poti duce oricand vor.
Iti fac scurt cu mana si plec odata cu ceilalti, pregatindu-ne sa intram pe scena. Emotii aveam, putine insa erau trecatoare. Imi iau microfonul si imi las prietenii sa intre primi, pentru intr-ul de la ''The Gunsling''.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Mar Sept 20, 2011 9:32 am

Aveam cateva emotii de parca eu sustineam concertul, dar m-am usurat cand mi-am revenit in minti ca nu aveam nicio legatura cu asta, ca nu va trebui sa cant eu sau sa dansez. Oricum, nici cand o faceam nu aveam prea multe emotii pentru ca de obicei cea mai multa atentie i se oferea lui Hero.
L-am privit pe Yunho si am chicotit in sirena mea la fata pe care a facut-o dupa replica lui Andy.
Yunho: Bine atunci, sa te ia el in grija. Eu am plecat de aici, deja devine plictisitor. Daca patesti ceva si afla Hero, sa nu dai vina pe mine, ai inteles? Eu nu mai am nicio treaba de acum...
Si cu asta imi intoarse spatele si pleca din incapere. Sincer sa fiu credeam ca va ramane, dar poate l-a suparat putin ceea ce zisese Andy. M-am uitat spre domnul inalt si i-am zis sa-mi arate drumul spre acel loc special pentru ca eu aveam sa raman aici pana la finalul concertului, daca tot fusesem invinitat.
-Bafta, am strigat catre trupa inainte sa urce pe scena, afisandu-mi frumosul zambet.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Mar Sept 20, 2011 9:41 am

Odata ce trupa a facut intro-ul de la melodie, m-am strecurat pe scena la locul meu. Fiind intuneric nu ma vedeam, insa vocea mea se putea auzi de la soptita pana la acel screamo lung si perfect. Am inceput sa cant, bazandu-ma mult pe efectele speciale ca acest concert sa iasa unul exploziv si absolut incendiar, pe care fanii sa-l adore. Priveam cu atentie spre multimea ce canta cu mine si se distra, simtind o bucurie incredibila in sufletul meu ca eram capabil sa realizez o asemenea atmosfera. Hero a pierdut multe nevenind sa ma vada, chiar si prietenia mea. Inca eram putin mirat insa aveam sa ma obisnuiesc cu asta de-acum inainte, si avema sa ma obisnuiesc si cu timpul petrecut cat mai departe de el.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Mar Sept 20, 2011 9:53 am

Odata ajuns in acel "loc special" de care imi tot vorbise Andy, am privit in continuu spre minunata scena. Priveam serios spre toti colegii sai, ii analizam pe fiecare in parte si incepeam sa le apreciez munca cu fiecare secunda cu cat le ascultam muzica. Vocea lui Andy se facuse auzita, insa nu-l puteam vedea. Era un spectacol minunat si bien organizat, asta o putea conforma si ropotele si tipetele fanilor.
Ramasesem la propriu si figurat cu gura cascata cand am realizat ca genul asta de muzica chiar imi placea. Defapt aveam un principiu, ca muzica suna bine indiferent cum, cand si de cine este cantata, atata timp cat are un ritm placut, dar ceea ce faceau ei era absolut zgomots, dar super in acelasi timp. Avusesem putin din sentimentul teama cand am ramas singur aici, fiindca ma speram ca nu-mi va placea cum vor canta ei si ca nu voi stii cum sa scap mai repede de aici, dar acum, cand eram atat de aproape de ei, ii auzeam perfect, ii vedeam clar, nu mai voiam sa plec. Ma simteam ca un vechi prieten de al lor, care ii insotea in fiecare concert, chiar daca ii cunoscusem cu zece minute inainte ca totul sa inceapa.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Repetitii....   

Sus In jos

Repetitii....
Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MY LIFE. YOUR ENTERTAINMENT! :: ooh it's the lights. action! hollywood :: Studioul de Dans-
Mergi direct la: