Hollywood is a place where they'll pay you a thousand dollars for a kiss and fifty cents for your soul.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Repetitii....

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Chang Min

Data de inscriere : 18/09/2011

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 11:08 am

Craniile si tot acel negru ce predomina in camera lui imi dadea o multime de fiori pe spate. Am incercat sa ma calmez, reusind intr-un tarziu. M-am apropiat de patul lui Andy, dorind sa ii spun ceva, insa in asa fel incat sa nu pun prea multe intrebari despre visul sau, dar nici sa isi dea seama ca stiu trecutul sau.
-Esti bine? am murmurat, inca auzind soneria teleofnului meu.
Ma temeam sa nu fie unul din colegi, insa acum nu aveam nevoie de scuzele sau explicatiile lor, voiam sa inteleg ce se intamnpalse mai exact cu noul meu prieten.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andy Sixx

Data de inscriere : 10/09/2011

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 11:15 am

-Da, sunt bine. Am...am visat urat, atata tot.
Imi trec o mana prin parul ud de la sudoarea rece, oftand din nou. Privesc inainte pierdut, stand turceste, simtindu-mi inca trupul tremurand ca o varga in bataia vantului. Stiam ca trebuia sa-mi revin cat mai repede altfel as fi incurcat-o, insa nu aveam puterea necesara. Imi doream atat de mult sa-l simt din nou pe blond langa mine, sa-l imbratisez strans la pieptul meu si sa nu-l las sa plece, sa-i spun ca il iubesc mai mult ca orice pe lume insa...el nu mai era... Din cauza unui nenorocit il pierdusem si nu-l mai puteam avea oricat de mult as fi vrut, oricate sacrificii as fi facut. Las o lacrima sa-mi curga pe obraz cand chipul lui surazator mi-a aparut in fata ochilor, privind inc ainainte pierdut.
-Max...ai pierdut vre-odata pe cineva la care tineai enorm?...
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 11:30 am

Mi-am lasta capul in jos, incercand sa nu devin foarte nervos din cauza acelor apeluri ce nu se mai terminau. Intr-un final nu am mai auzit sunetul soneriei mele de la telefon ce devenise foarte enervant, putand sa-l ascult pe Andy si sa-i aud vocea foarte clar. L-am privit suprins cand mi-a adresat acea intrebare, apoi am ramas putin pe ganduri.
-Nu, nu chiar... veni raspunsul meu destul de intarziat.
Oare avea de gand sa imi spuna toate acele lucruri? Traisem deja acei fiori cand imi povestise Ashley, nu doream sa ii retraiesc, mai ales ca eram foarte sensibil si poate as fi inceput sa plang.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 11:36 am

-Atunci ai grija sa n-o faci.
Spun cu un ton serios, ridicandu-ma in picioare, coborand din pat. Ma duc la dulap si-mi scot de-acolo pachetul cu tigari, fiind niste tigari mai speciale, cu putin drog in ele ce ma ajuta sa ma calmez mai usor si sa ma detasez, pentru scurt timp, de lumea in care traiam. Mi-am aprins o tigare, simtindu-se imediat mirosul specific, nefiind a cel de tutun normal. Trag adanc in mine, tinand fumul ceva timp acolo, expirandu-l brutal cum imi era obiceiul, simtind deja o mica ameteala.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 11:45 am

Replica lui ma facu sa imi opreasc respiratia ceva timp. Cand se ridica, l-am fixat cu privirea tot timpul sa vad ce face. Inca era in boxeri, lucru ce ma amuza la inceput, dar odata simtind acel miros ciudat de tigari, m-am incruntat.
-Nu le am eu cu tutunul, dar tigarile astea nu mi se par normale.
M-am ridicat din pat si m-am apropiat de el, tragand in piept aerul pe care acesta il sufla. Chiar aveau un miros ciudat. Nu fumam, dar statusem langa o multime de fumatori.
-Andy... Tu...
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 11:49 am

Te privesc absent, schitand un fel de ranjet melancolic insa si malefic, devenind din ce in ce mai ametit. Imi sprijin spatele de perete, lasandu-ma sa alunec pana ce am dat de podea, stand cu fundul pe ea, turceste. Continuam sa fumez, lasandu-mi capul apelcat in fata, inchizandu-mi ochii caci oricum incepusem sa vad in ceata. Ma bazam mult pe tigarile astea in astfel de momente. Ma ajutau sa trec mai usor peste tot si sa ma simt si eu bine, chiar daca era pentru scurt timp. Mai trag inc aun fum, tinandu-l ceva mai mult timp de data, expirand aproape nimic, organismul meu asimiland acel fum.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 11:55 am

Starea lui din ultima vreme mi se parea atat de ciudata. L-am privit mereu de atunci, fara a-l scapa din ochi si a ma uita pe peretii lui sumbrii. M-am lasta in genunchi, intinzand mana ca sa ii iau tigarea, insa am ezitat. Nu stiu de ce, parca cineva imi spunea sa nu fac asta. Intr-un fel l-as fi inteles, dar trebuia sa ma comport de parca nu stiu nimic despre acel Alex. Am intins iarasi mana si am luat tigarea lui din gura pe jumatate fumata, aruncand-o pe jos si calcand-o cu piciorul.
-Astea nu-ti fac bine, indiferent cum te-ai simti i-am spus, inca privindu-i zambetul si chipul ametit.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 12:00 pm

Imi ridic capul, privindu-te inexpresiv, mai mult obosit. Oftez adanc, stramband scurt din gura.
-S-stiu c-ca ti-a s-spus Ashley despre e-el.
Spun cu greutate caci exprimarea mea lasa cam de dorit acum. Era imposibil ca Ashley sa nu-i fi spus, citisem asta cu usurinta pe fata lui atunci cand a venit cu tine de-afara. Cand afisa zambetul acela nevinovat, se dadea complet de gol. Privesc spre tigarea stinsa, oftand din nou. Intind mana spre pachet, vrand sa iau una noua, pachetul fiind jos caci atunci cand m-am lasat pe podea, il scapasem.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 12:05 pm

Am ramas din nou surprins de ceea ce zisese. Cum si-a dat seama? Era vina mea, sau pur si simplu a ghicit? Mi-am dat ochii peste cap, apoi, vazand ce avea de gand sa faca, m-am pus in fata pachetului, sau mai excat m-am asezat cu fundul pe el.
-Imagineaza-ti ca aia a fost ultima tigare.
L-am privit usor ezitand, apoi m-am dat la o parte si am luat pahcetul aplatizat de pe jos, aruncandu-l prin pat. Oare cate pachete de genul asta mai avea?
-Andy, vorbesc serios, alea iti fac mai mult rau. Lasa-le, te poti calma si fara ele.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 12:10 pm

Ma incrunt cand vad pachetul turtit, necovenindu-mi deloc asta. Imi indrept din nou privirea spre tine, ascultandu-te cu o oarecare atentie, mai mult inexistenta. Imi sprijin capul de perete, privind inainte, pierdut.
-Ce sti tu? Ce poti tu sa sti? Pentru tine oricum nu sunt decat un ciudat care mai e si gay pe deasupra.
Spun iarasi cu aceeasi greutate in exprimare, ridicandu-ma cu greu de jos, clatinandu-ma caci picioarele nu ma prea tineau. Ce ma enerva si mai mult era ca efectul drogului dura foarte, foarte putin, iar daca nu mai aveam ce fuma, adio oaza mea de relaxare si uitare. Ma sprijin cu o mana de dulap ca sa nu cad, gandindu-ma daca mai aveam vre-un pachet, insa ala fusese ultimul.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 12:17 pm

Mi-am dus mainile pe genunchi cand i-am observat sclipirea din privire. Chiar fusese gresit ceea ce facusem? Cand s-a ridicat si a placat din aria mea vizuala, nu l-am mai urmarit cu privirea, ci priveam in gol inainte, rasunandu-mi acele intrebari in cap la nesfarsit.
-Dar esti prietenul meu, am spus intr-un sfarsit, intorcandu-ma din nou cu fata la el, fara a ma ridica insa. Si dupa cum ti-am zis, exista mai multe modalitati de a te calma. Spre exemplu, poti sta in pat si te poti odihni mai mult. Ai dormit doar doua ore...
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 12:23 pm

-Ce rost are sa dorm? Sa-l visez din nou? Ce rost are sa stau in patul ala cand il simt atat de gol, cand nu mai are cine sa ma incalzeasca? Habar n-ai ce-a insemnat el pentru mine pustiule... nimeni nu stie.
Oftez adanc, incepand sa-mi revin. Acum ma exprimam corect, fara greutate, avand doar o durere de cap. M-am apropiat de geam fara a mai fi nevoie sa ma sprijin de ceva, privind afara. Cum soarele imi ranea privirea, am tras draperiile visinii, stand totusi ceva timp in fata lor, ganditor. Poate aveai dreptate, poate erau si alte moduri, insa care? Nu-mi puteam da seama cum as putea sa calmez, sa uit, sa trec peste tot...
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 12:39 pm

M-am sprijinit in maini si m-am ridicat, privind patul, mai exact pachetul de tigari turtit. L-am luat si am incercat sa citesc ce scrie pe el, insa nu intelegeam mai nimic. L-am aruncat la loc, inca venindu-mi in minte acele itnrebari pe care nu le puteam uita. Vocea lui imi suna ca o amenintare, nicidecum ca un lucru prietenesc. Simtindu-ma vinovat, m-am intors cu fata la el. Intr-o fractiune de secunda i-am cuprins talia strans, tinandu-mi capul pe spatele sau. Nu voiam sa ii mai dau drumul, cel putin in urmatoarele minute voiam sa raman asa.
-As putea incerca macar sa te ajut sa uiti de asta pentru putin timp?
Vocea imi tremura din cauza emotiilor, insa speram sa nu se observe prea tare.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 12:42 pm

Te-am privit cu coada ochiului cand m-ai imbratisat, ascultandu-te atent de data asta. Zambesc oarecum schitat, dand negativ din cap. Imi pun mainile peste ale tale, dandu-le la o parte. Ma intorc cu fata la tine, inca tinandu-ti mainile intr-ale mele. Le sarut scurt, privindu-te zambitor, un zambet cald.
-Esti un bun prieten, insa nu ai cum sa ma ajuti. Oricum, apreciez gestul.
Iti dau drumul la maini, ciufulindu-te scurt. Privesc spre pat ganditor, si te trag dupa mine. M aintind, si te fac in as afle incat sa te intinzi si tu langa mine, luandu-te in brate.
-Doar...lasa-ma sa stau asa putin...nu mult, iti promit.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 12:49 pm

M-am intristat cand a spus ca nu pot face nimic, insa gestul sau cu sarutul m-a facut sa chicotesc. Inima m-a asaltat cu batai cand ma trase atat de aproape de el, in pat. Trebuia sa ma calmez, eram prieteni, nu-mi va face nimic...
Dar in astfel de momente eu eram cel care gandea ciudat. Simteam nevoia sa il strang atat de tare in brate si... sa il sarut. Mi-am strans ochii cand am realizat modul in care gandeam. Atat de aproape de el si totusi nu puteam face nimic decat sa stau. Mi-am asezat capul pe pieptul sau.simtindu-i bataile inimii, totusi ale mele erau si mai puternice. Mi-am ridicat capul dupa cateva secunde, spunandu-i ca nu ma deranjeaza daca stam mai mult asa, atata timp cat lui ii este bine, si mie imi va fi. M-am asezat la loc, privind inainte, deloc relaxat. Inca ma gandeam la momentul in care am dorit sa-mi unesc buzele cu ale lui.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 12:57 pm

Am inceput sa te mangai pe par, exact asa cum faceam si cu Alex de fiecare data cand il tineam in brate. Parul tau era la fel de moale si matasos ca al lui, iar mirosul parca ar fi fost identic. Te-am strans si mai tare in brate, vrand sa te simt cat mai aproape. Ceva in mine parca prindea viata insa nu stiam ce anume. Era parca un sentiment de mult uitat insa eram confuz asupra lui. Te-am privit atent, ridicandu-ti chipul cu o mana, analizandu-l atent.
-Iarta-ma pentru ce-am sa fac.
Si iti cuprind imediat buzele intr-un sarut pasional, neputand sa ma abtin, stiind ca avema sa regret mai incolo. Acum totusi profitam din plin de ocazia asta.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 1:05 pm

Nu-l puteam privi deloc in ochi atunci cand ma analiza, insa p\ropozitia lui ma facu sa imi indrept toata atentia spre el. In mai putin de cateva secunde buzele ni s-au unit, formand un sarut. Am crezut ca totul este un vis, ca inca dorm in patul meu, odihnindu-ma dupa acea petrecere. Dar defapt voiam ca totul sa fie real...
Mi-am inchis ochii, punandu-mi mainile pe umerii sai, dorind sa il imping,. Am avut un moment in care nu am raspuns sarutului, cugetand la consecintele pe care le voi suporta daca am sa fac asta. Nu mi-a luat mult ca sa imi incolacesc bratele dupa gatul sau si sa il aduc mai aproape de mine, sau sa ma lipesc eu mai mult de el, pentru a-i raspunde sarutului. Nu trebuia sa ma gandesc ca in locul lui ar fi fost o fata. Incepusem sa inteleg ca nu e nimic diferit daca e baiat sau nu. Ma simteam fericit!
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 1:11 pm

M-am lasat purtat de miscarile tale, surprinzandu-ma faptul ca nu am fost respis si palmuit pana acum, ci mi-ai raspuns la sarut in schimb. Totusi, nu am oprit deloc ceea ce faceam, ci am accentuat si mai mult sarutul, facandu-l mai adanc si pasional. Mi-am strecurat limba printre buzele tale, explorandu-ti fiecare coltisor al gurii, in timp ce corpul imi era lipit de-al tau. Ti-am prins limba intre buze, masand-o ca apoi s-o sug posesiv. Intre timp, mana mea a coborat spre fundul tau, apucandu-l, strangandu-l, fiind foarte moale. Totusi, cand am realizat mai bine ce faceam si cand lipsa aerului a devenit o problema, am oprit sarutul, inspirand adanc. Imi dau mana la o parte, ramanand inca lipit de tine, privindu-te fericit insa vinovat.
-Nu am vrut, imi pare rau, nu stiu ce m-a apucat...
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 1:19 pm

Mi-am dus o mana in parul sau, apucand cateva suvite si strangand de ele, de parca as fi dorit sa ii spun ca nu vreau sa se opreasca din ceea ce facea. Am tresarit cand mi-am simtiti fundul pipait si mi-am deschis ochii, insa sarutul a fost oprit doar atunci cand amandoi am ramas fara aer. De abia mai auzeam ce imi spune, fiind preocupat sa ma controlez si sa nu ma inrosesc, insa pariam ca eram deja ca un rac la fata, fiinda ardeam tot si simteam ca voi lua foc in curand.
-Defapt... Mie mi-a p-placut, am murmurat si de data asta, cu aceeasi voce tremuranda.
Nu-mi venea sa cred ce tocmai spusesem, defapt nu-mi venea sa cred ca mie chiar imi placuse. Avusesem mai multe emotii ca la primul meu sarut. L-am privit fix in ochi, apoi mi-am acoprit fata cu palmele, simtind cum arde. Ma simteam foarte ciudat.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 1:25 pm

Am zambit larg cand mi-ai spus ca ti-a placut, dandu-ti mainile la o parte, ca sa te privesc mai bine. Erai asa cute cand te inroseai la fata incat as fi fost in stare sa te strang in brate pana ce te-as fi sufocat.
-Te rog, nu te ascunde. Imi place mult tenta de rosu ce ti-a acaparat chipul. Sti, ca sa fiu sincer, imi placi mult Max. Esti un prieten adevarat, mai rar de gasit. Si plus mai esti si genul meu.
Te ciufulesc scurt, dandu-ti un chuu dulce. Zambetul meu devenise din ce in ce mai larg, un zambet pe care crezusem ca l-am pierdut insa ce a revenit in momentul in care am realizat ce simteam cu adevarat pentru tine.
-Max... ma intrebam, nu ai vrea sa fim impreuna? Simt ca tu chiar ma poti ajuta sa uit totul.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 1:32 pm

Inca ma simteam rosu la fata, poate din ce in ce mai mult atunci cand il auzeam cum imi vorbeste. La propunerea lui am inghitit in sec si l-am privit trist.
-Sa fim impreuna cred ca ar fi o idee destul de... Nu stiu cum sa zic, insa gandeste-te ca nu as putea fi iubitul perfect. Andy, eu nu am mai fost cu un baiat, intelegi?
Il priveam rugator ca sa priceapa ca nu stiu cum sa procedez, ce trebuie facut, insa ma gandeam ca nu e atat de usor. Nu voiam s ail dezamagesc intr-un fel, asa ca am dat negativ din cap, apoi, nereusind sa il mai privesc in ochi, mi-am lasat din nou capul pe pieptul sau. Simteam cum ochii mi incep sa se umezeasca putin cate putin, scapand apoi o bobita cristalina, udandu-mi obrazul.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 1:37 pm

Am inchis scurt ochii, dand intelegator din cap. Ma asteptasem deja la asta, ins ain nici un caz la a-ti simti lacrima pe pieptul meu. Te strang dragastos in brate, sarutandu-te pe par.
-Nici eu nu am fost mereu cu baieti. Cu timpul am invatat si sunt sigur ca si tu ai fi facut la fel. Sentimentele sunt importante. Nu e prea diferit fata de-o relatie cu o fata, insa iti inteleg dorinta. Nu am sa te presez cu chestia asta.
Spun ramanand tacut, incercand sa te calmez, sa te fac sa nu plangi caci uram cand cineva plangea din vina mea, mai ales cineva la care tineam.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 1:43 pm

L-am apucat tare de mana, strangand la fel cum facusem si cu talia lui inainte. O lacrima fusese de ajuns ca sa ma calmez si sa ma controlez in a nu plange. Nu ma asteptam sa-mi ofere un raspuns atat de bun incat sa ma faca sa schitez un zambet. Mi-am ridicat iarasi capul si mi-am desprins buzele pentru a-i spune ceva, insa sunetul vechi al telefonului meu m-a intrerupt. Chiar devenea enervant.
Deodata mi-am adus aminte ca eu nu trebuia sa ma aflu aici, acum, ci la antrenamente cu coelgii. Am tresarit si m-am ridicat in capul oaselor, pregatit sa sar din pat si sa ma duc sa iau telefonul.
-Andy, eu trebuia sa... plec, am continuat in gand, refuzand sa spun asta cu voce tare.
Nu, daca plecam nu ar fi fost bine pentru niciunul dintre noi. Am decis sa tac si sa nu mai continui restul propozitiei. Doar asucltam melodia telefonului, strangand usor din pumn.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 1:48 pm

AUiznd telefonul imi indrept privirea spre usa, banuind ca era acelasi telefon ce ma trezise din somn, si ca-ti apartinea. Banuiala mi-a fost confirmata in momentul cand ai vorbit, stiind ce avea sa urmeze. Ti-am dat drumul, privindu-te ingaduitor.
-Du-te, cred ca ceilalti sunt ingrijorati.
Spun pe un ton calm, luand cearsaful, invelindu-ma cu el caci mi se facea racoare. Cu siguranta Hero turba acum cand nu primise nici un semn de viata de la tine, insa razbunarea era dule si il iertasem. Ma incolo aveam sa-i fac o vizita sa vad cum mai stateau treburile cu noul video si cu coregrafia. Nu puteam fi suparat la nesfarsit pe el. In plus, ratase petrecerea si te pierduse, lucruri ce mi-erau de-ajuns ca sa ma simt mult mai bine in legatura cu cearta noastra.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Dum Sept 25, 2011 4:48 am

Priveam spre podea si incercam sa ma gandesc la ceea ce ar trebui sa fac. I-am facut semn sa ma astepte, apoi am iesit din camera si am coborat in graba treptele, luand telefonul in mana si verificand cine ma suna. Inainte de a accepta apelul lui Hero, am verificat daca micutul aparat nu are vreo zgarietura. Spre norocul meu era la fel ca inainte.
H: De ce nu raspunzi? Ce tot faci? Te sun incontinuu...se auzi vocea lui rastita de la celalalt capat.
In timp ce ii explicam ca am fost obosit si ca sa nu ma trezeasca nimeni am dat telefonul pe silentios, urcam treptele, ascultandu-i predicile. Inainte de a intra inapoi in camera brunetului, mi-am strecurat telefonul in buzunar.
-Azi trebuia sa filmam pentru un nou videoclip, insa intalnirea s-a amanat pentru cateva ore. Nu-i asa ca e frumos? am chicotit, stand in pragul usii.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Repetitii....   

Sus In jos

Repetitii....
Sus 
Pagina 5 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MY LIFE. YOUR ENTERTAINMENT! :: ooh it's the lights. action! hollywood :: Studioul de Dans-
Mergi direct la: