Hollywood is a place where they'll pay you a thousand dollars for a kiss and fifty cents for your soul.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Repetitii....

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Andy Sixx

Data de inscriere : 10/09/2011

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 11:08 am

A: Da, e frumos. Insa mai frumos e inauntru.
Privi si el cerul, zambind larg. Se lasa pe spate, cu mainile la ceafa, analizand mai atent stele. Te privi atent cand vocea ta i se paru atat de surprinsa, incepand sa rada.
A: Deci, nu vrei. Bine, nu te oblig. Insa mai bine mi-ai spune ce ai patit. Nu prea esti tu in apele tale decand ti-a spus Andy ceva. Nu am auzit ce, insa sunt curios.
Se intoarse cu fata spre tine, asteptand sa auda ce ai patit, privindu-te ranjitor, cu curiozitatea arzandu-i in priviri.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Chang Min

Data de inscriere : 18/09/2011

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 11:22 am

Ii copiez pozitia brunetului de langa mine, rasufland usurat cand aud ca nu era obligatoriu. daca ar fi inceput sa rada sau ceva de acest gen, as fi acceptat cu siguranta si nu m-as mai fi vazut intreg pana dimineata. Trebuia sa ma controlez!
-Despre Andy? Ah, mi-a spus ceva de genul ca nu-i cunoaste pe cei veniti, prieten ii sunt eu si inca cineva, nu a mai continuat, iar cand la intrebat a spus "nimic". Sa stii ca nu e o problema asta, nu e un motiv de suparare...Dar m-a facut curios intr-un fel.
Am chicotit cand am pronuntat acel "intr-un fel". Ma facuse curios in toate felurile defapt, dar dupa acel raspuns nu-i mai adresasem alta intrebare sa nu fiu insistent.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 11:38 am

A: Ah, deci despre asta era vorba. Inteleg acum. Am sa-ti spun eu, dar promite-mi ca nu vei spune la nimeni, si ca nu va afla, bine? In plus, si tu mi-ai raspuns la curiozitate, asa ca ma simt indatorat.
Trase aer adanc in piept, cazand pe clipe cateva ganduri, incercand sa-si puna cuvintele in ordine impreuna cu gandurile.
A: Sti ca ti-am spus de timpul cand Andy era interesat numai in fete? Ei bine, intr-o zi a cunoscut un pusti, cam de varsta ta sau mai mic, nu mai stiu sigur. S-a indragostit lulea de el, si a ajuns gay. Pe tip il chema Alex, era un scump in toate privintele. Au fost fericiti impreuna, chiar o relatie de durata, 2 ani mai exact, asta pana intr-o zi. Din cauza unui nenorocit de betivan ce s-a trezit sa conduca. L-a lovit din plin pe Alex pe trecerea de pietoni. Degeaba l-au dus la spital, murise deja. Andy a fost terminat si a cazut intr-o depresie. Si-acum uneori se mai resimte, dar e mai bine.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 11:44 am

Fiindca ma tineam mereu de rpomisiune, nu aveam sa ii spun lui Andy sau sa aduc aminte de asta. Am dat aprobativ din cap cand mi-a spus ca ii voi promite, apoi am ascultat atent tot ceea ce-mi spunea. M-am intors pe o parte, cu fata la el cand povestea devenise din ce in ce mai interesanta, stand sprijinit in palma ce o tineam pe ureche. Auzind finalul acelui baiat, inima incepu sa-mi bata mai cu putere caci imi era mila pentru Andy, gandindu-ma cum se simte el in fiecare zi, sau cum s-a simtit cand i-am adus aminte de acest incident.
-Imi... pare atat de rau pentur ce s-a intamplat, am murmurat, ramanand socat de ceea ce-mi spusese.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 11:51 am

A: Nu-ti face griji, tuturor ne pare rau. Asta e viata, uneori castigam pe cineva, alteori pierdem aceea persoana. Timpul vindeca toate ranile intr-un final, chiar si cele mai adanci. Sti ce e trist? Uneori Andy vorbeste in somn si-l striga pe Alex. Ti se rupe inima cand il auzi.
Ofteza adanc si se ridica in sezut, trecandu-si o mana prin breton, privindu-te atent.
A: Ar trebui sa ne intoarcem. Sunt sigur ca ceilalti se intreaba pe unde am disparut. Ah, si-ti reamintesc, sa nu spui nimanui.
Se ridica in picioare, intinzandu-ti o mana ca sa te ajute, zambindu-ti larg.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 11:58 am

Chiar era trist, numai cand ma gandeam la tot ce imi spusese mi se frangea inima. Am oftat si m-am ridicat in sezut, apoi in picioare cu ajutorul lui.
-Nu-ti face griji, stiu sa tin un secret!
M-am scuturat pe pantaloni apoi am urcat treptele si am ajuns din nou in bucatarie. Nu puteam ramane trist datorita muzicii si petrecerii, deci cu un zambet pe fata am intrat in living. Aveam de gand sa il fac pe Andy sa se simta bine, sa ma distrez alaturi de el, sa ii fiu un prieten adevarat, poate astfel mai uita de acele amintiri urate. Cu ranjetul meu specific l-am cautat cu privirea prin multimea de oameni. Zarindu-l, am mers in pasi de dans pana la el, insa atunci cand am ajuns in fata lui am vazut ca dansa cu doua tipe. Asta nu m-a facut sa ma opresc din zambit, insa am pastrat o oarecare distanta. Asta putea fi un prilegiu bun de a-si gasi o prietena si uita de griji, sau de ce nu, un prieten. Erau destui baieti aici care probabil aveau aceleasi orientari ca si el.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 12:10 pm

Puteam spune ca, intre timp cat voi erati afara, eu mai luasem ceva la bord. Eram putin ametit, insa nici pe-aproape de a fi beat. Continuam sa ma distrez, sa dansez cu fetele, insa cand ele au inceput cu atingeri si provocari de genul ''vreau s-o fac cu tine'', mi-a pierit tot cheful. Am strambat din gura, facand in asa fel incat fetele sa plece si sa ma lase in pace. Oricat de mult as fi vrut s-o fac cu o fata, nu puteam, nu aveam puterea sa ma las in voia intamplarilor. Ma duc la masa si mai imi iau ceva de baut, dand totul pe gat, de data asta fara sa ma mai stramb caci ma obisnuisem cu taria. Priveam in jurul meu, ranjind cand vedeam cata lume se distra la petrecere, simtindu-ma bine.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 12:14 pm

Fiind atat de egoist, in momentul de fata, singura persoana pe care trebuia sa o am doar in preajma mea era Andy. Gandurile mele ma cutremurau uneori, pentru ca nu aveau nicio logica, stiam doar ca simt nevoia sa-mi indeplinesc dorinta de a-i deveni un prieten foarte bun. M-am dus prin spatele sau, apoi m-am agatat de talia acestuia.
-Bau! Esti fericit ca totul merge bine?l-am intrebat cam pe acelasi ton rastit, insa nu o faceam intentionat, ci doar voiam sa ma fac auzit de catre el. Tot timpul mi-am mentinut acel zambet, incepand sa ma doara maxilarul, insa nu aveam de gand sa renunt la el. Voiam sa par fericit in preajma lui.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 12:26 pm

Tresar usor cand te-am simtit agatat de mine, privindu-te atent. Zambesc calduros cand am vazut cine era si te ciufulesc usor.
-M-ai speriat. Inca putin si saream pe lustra. Spun chicotind amuzat. Mai fericit de-atat nici ca puteam fi. Totul a iesit bine, toti se distreaza. Ce pot cere mai mult de-atat?
Zambesc multumit, privind din nou la multimea de oameni ce petreceau fara s ale pese de absolut nimic.
-Dar tu de ce nu esti acolo? Sunt multe fete frumoase din care sa alegi. Ar trebui s apui mana pe una si s aurci sus. Nu-ti strica o astfel de distractie din cand in cand.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 12:38 pm

Ma bucuram nespus de mult sa il vad atat de fericit, parca acel zambet cald de pe fata lui facea parte din mine. Sunt sigur ca asta isi dorea el: o petrecere minunata.
Fiind aproape de masa cu paharele, am intins mana si am luat unul, golind jumatate din continut. Am bufnit intr-un ras ironic cand aduse aminte de vreo fata.
-Tu...Glumesti, nu? Eu... tu crezi ... ca eu?
De abia puteam pronunta ceva din doua motive, unul ar fi fost din cauza rasului si altul din cauza ca nu stiam cum sa formulez propozitia incat sa inteleaga exact ce gandeam eu. In plus, nicio fata de aoclo nu cred ca mi se potrivea.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 12:45 pm

Te priveam confuz, neintelegand ce ti se parea atat de amuzant. Oricune ar face asta, oricine inafara de mine ca sa fiu mai exact,
-Dar de ce nu? Trebuie sa profiti din plin de ce-ti ofera viata, iar fetele astea au multe de oferit si nici macar nu le deranjeaza chestiile de-o noapte.
Le analizam cu atentie, stramband din gura. Erau frumoase si dotate toate insa nu ma puteau afecta cu nimic, nu-mi puteau starni interesul. Cred ca de-acum renuntasem cam de tot la fete. Pentru mine nimeni nu mai exista. Eu inca il asteptam pe el...
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 12:53 pm

Auzindu-i replica, mi-am dus paharul la gura si am dat tot continutul pe spate, apoi l-am privit serios.
-Pe mine nu ma intereseaza chestiile de o noapte, apoi am dat din umeri.
Mi se parea o prostie. Doar pentru ca vrei sa te distrezi si sa profiti nu inseamna ca trebuia sa-mi aleg una o noapte, una in noaptea de maine si tot asa toata saptamana. Imi ajungea dansul si muzica.
-Eu intotdeauna am vrut o relatie, nu o aventura de o noapte. Fetele de aici nu-mi par genul acela care-mi plac mie si in plus, nu ma reprezinta. Intelegi? l-am intrebat la fel de serios ca inainte.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 12:57 pm

Am dat afirmativ din cap in semn ca da, intelegeam perfect ceea ce spuneai, zambind cald. Ma bucuram ca mai erau si altii ce gandeau in felul asta.
-Ei bine, atunci ar trebui s ane alaturam si noi distractiei, nu? Par cam sinurei restul dansand fara noi.
Ranjesc larg si te privesc, mai dand un pahar pe gat. te iau de mana si te iau in grupul celor care dansa, reluandu-mi distractia de dinainte. Ceasul era deja foarte tarziu, iar petrecerea contiua, avand deja cateva victime ale alcoolui excesiv, insa erau amuzant de privit.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 1:01 pm

Am aprobat din cap si am continuat distractia. L-as fi strans tare in brate atunci cand imi zambea. Adoram acel zambet. Defapt orice zambet ar fi fost frumos in felul lui, oricand i-ar fi aparut pe chip. In timp ce dansam si il priveam, ma simteam de parca noi eram singuri in incapere, fara restul personaloer, doar noi si... muzica.
Zgomotele celor ce deja ajunsesera la limita cu bautul m-au facut sa ma trezesc din aceasta visare.
-Sper ca nu ajung si eu ca ei, mi-am spus ingrijorat, dorind defapt sa andesc aceste vorbe, insa le spusesem cu voce tare.
Bausem doar doua pahare pana acum si nu simteam nimic rau, mai ales ca bauturile mele fusesera mult mai slabe ca ale lor. Eram sigur insa ca Andy nu m-ar fi lasat sa consum prea mult.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 1:06 pm

-Nu ai cum sa ajungi ca ei, nu cu mine prin preajma. In plus, ceea ce bei tu e foarte usor. In cel mai rau caz te vei ameti doar putin, atat.
Distractia a continuat multe ore de-atunci, pana apropae de rasarit. Cu totii erau franti de oboseala, altii deja adormisera pe unde apucasera, sau mai bine zis alcoolul din ei a adormit. Cand petrecerea a luat sfarsit, toti erau incantati, multumiti de ea si de timpul petrecut cu noi. Dupa ce i-am condus pe toti la masinile lor, rugandu-ma sa ajunga cu bine acas,a m-am intors in casa, trantindu-ma extenuat pe canapea.
-Sunt frant. Pana si oasele de la degetele picioarele ma dor de la atata dans.
Am inceput sa rad, urmat si de restul prietenilor care si ei aveau aceeasi problema.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 1:12 pm

Aproape adormisem pe podea de cand se facuse liniste dintr-o data, adica cand toti plecasera la casele lor. M-as fi odihnit mai dinainte, dar nu-mi venea sa las toata distractia pe mainile lor. Asezat pe jos, cu o perna sub cap si cu mainile intinse pe langa corp, priveam spre baieti fara sa spun nimic. Eram obosit si muzica inca imi bubuia in urechi, chiar daca o opriseram de mult.
-Cat e ceasul? am mormait pe jumatate adormit, incercand sa ma ridic in picioare.
Cu greu am reusit si m-am asezat pe canapea, pentru ca nu fusesem in stare sa urc scarile.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 1:16 pm

Imi scot telefonul din buzunar si ma uit la ceas, lasandu-mi obosit capul pe spate si mana pe langa corp.
-E 5 dimineata. Cred ca e timpul sa ne bagam si noi la somn baieti. Vom face curat cand ne trezim, acum nu mai suntem buni de nimic. Haide, toti la camerele lor.
Ma ridic lenes de pe canapea si te iau in brate, ca pe o mireasa, urcand scarile cu tine, caci observasem c anu prea erai in stare de asta, plus ca imi pareai usor ca o pana. Am intrat intr-o camera, camera special amenajata pentru oaspeti cum erai tu. Te-am intins pe pat, tragand draperiile la geam ca soarele s anu te deranjeze atunci cand va rasari.
-Somn usor. Daca vrei ceva, camera mea este fata-n-fata cu asta. Nu ezita sa ma anunti.
Spun dand sa plec.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 1:21 pm

Dupa ce am auzit ora, am inchis ochii si m-am lasat purtat de el pana sus, in noua mea camera. Ma gandeam la ce crede Hero ca fac acum, sau daca a fost catusi de putin ingrijorat de mine. Imi facusem doar putin curaj sa ii spun sa nu ma mai considere tipul cel imatur ce nu stie sa-si poarte singur de griji si acum, gata, nu mai primeam niciun telefon de la el sa ma intrebe cum o mai duc. Toate aceste ganduri au fost spulberate de vocea lui Andy.
In momentul in care mi-am deschis ochii, deja ma aflam in patul comod dintr-o camera draguta. M-am intins, apucand coltul unei perne si tragand-o sub cap.
-Imi bubuie capul... Ai o pastila?
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Joi Sept 22, 2011 1:27 pm

Ma intorc fata spre tine si dau afirmativ din cap. Chiar aveam o pastila buna ce avea sa-ti rezolve durerea de cap. Ies din camera si intru intr-a mea, luand flaconul cu pastile, desfacandu-l si alegand o pastila. Cobor in bucatarie si-ti aduc un pahar cu apa. Ma asez pe marginea patului, tinand in mana paharul, ia rin cealalta pastila, intinzandu-ti-o.
-O sa-ti revi repede de la ea. Incearca sa te odihnesti cat mai mult.
Eu cu siguranta asa aveam sa fac. Dormeam multe ore dupa petreceri, uneori chiar si o zi intreaga, depinde cat de mult bausem si cat de obosit eram, iar acum apropae ca-mi atinsesem maximul din amandoua. Astept sa iei pastila, simtind cum mi se inchideau ochii, tragand totusi de ei.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 10:23 am

Mi-am pus o perna peste caop, asteptandu-l asa. Incercam sa scot acea muzica din capul meu care nu ma lasa sa inchid un ochi si probabil nu m-ar fi lasat sa dorm toata noaptea. Cand am auzit usa am incercat sa ma ridic, insa nu am facut-o. De abia cand i-am auzit vocea brunetului am reusit sai mi ridic capul, sa iau pastila si paharul cu apa si sa o inghit impreuna cu lichidul.
-Sper si eu. Multumesc apropo. Noapte buna! am soptit, intinzandu-i inapoi paharul gol si trantindu-ma pe spate.
M-am dezbracat repede de tricou, simtindu-ma foarte incomod cu el. Si blugii ma deranjau, dar imi era cam rusine sa adorm doar in boxeri.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 10:27 am

Am luat paharul din mana ta, urandu-ti si eu la randul meu ''noapte buna''. Am iesit din camera, ducand paharul la bucatarie, indreptandu-ma direct in camera mea. Am inchis usa doar de forma, lasand-o putin crapata desi nu obisnuiam sa fac asa ceva. Uneori dormeam cu usa incuiata cand nu eram singur in casa, deoarece camera mea era decorata in stil gotic pur, cu toate elementele caracteristice lui, si nu-mi placea ca cineva sa-mi reproseze asa ceva. Plus ca acolo aveam albumul de poze cu mine si Alex, si nu vroiam ca nimeni sa-l atinga si sa se uite in el. M-am dezbracat, ramanand in boxeri, trantindu-ma direct in pat, adormind cat ai zice peste, cu fata-n jos si mainile pe langa corp, fiindu-mi prea lene ca sa ma mai misc sau sa-mi caut alta pozitie mai comoda.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 10:39 am

Puteam sa jur ca in camera in care ma aflam era cea mai mare liniste, insa in urechile mele se auzea doar muzica si tipetele celor ce fusesera chermati la petrecere. Ma intorceam pe toate partile, injurand printre dinti si mormaind ca nu voi mai petrece niciodata atat de tarziu. Fusese foarte distractiv, insa consecintele pe care trebuia sa le suport dupa asta ma enervau prea mult, totusi am ramas calm. Mi-am deschis ochii si am privit spre fereastra, vazand soarele cum rasare. Ma panicasem deja ca este lumina, iar eu nu puteam dormi decat noapte.
-Firar! am spus, sarind din pat si lipindu-ma de geam.
Pentru o secunda avusesem impresia ca sunt in patul meu, in camera de hotel. Macar ma odihnisem doua ore si puteam sta in picioare. Mi-am luat repede telefonul si am verifiat inca o data ce zi este azi.
Mi-am lovit fruntea cand am realizat ca am intalnire cu baietii ca sa exersam din nou dansurile si sa filmam pentru un nou videoclip in doar cateva minute. Mi-am luat tricoul de la celalalt capat apoi am iesit pe hol, privind usa din fata mea. Era cea a lui Andy, daca imi aduceam bine aminte.
Fiind intre deschisa, am avut dorinta de a intra ianuintru si a-l anunta ca plec, dar probabil el dormea buba si nu ar fi trebuit sa il trezesc. Privesc spre scari, apropiindu-ma de ele si incercand sa cobor, insa fiind foarte liniste si soneria telefonului meu sunand foarte tare, am tresarit, scotandu-l repede din buzunar. Neindemanatic cum eram la aceasta ora a diminetii, imi scapa pe jos, alunecand pe fiecare treapta pana la ultima si sunand incontinuu.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 10:49 am

Auzind atata galagie venind de pe hol, am mormait ceva indeslusibil chiar si pentru mine, intorcandu-ma cu fata-n sus, continuand sa dorm, asta pana cand mi-am simtit si eu telefonul vibrand. Ma incrunt, si incep sa ma foiesc, fiindu-mi prea lene ca sa raspund. Am asteptat sa adorm, intr-un final oprinde si el din bazaitul infernal de enervant. Zambesc multumit si imi reiau visele, ce incep, incetul cu incetul sa se transforme in adevarate cosmaruri, cosmaruri pe care mereu le aveam, de la acel accident ce mi-a rapit intreaga fericite. Incep sa mormai numele celui pe care inca il asteptam, mormaiturile devenind din ce in ce mai clare si rasunatoare, pana in clipa cand am avut sa-l tip.
-Alex!
Ma ridic imediat in sezut, privind ingrozit in jur. Intregul corp imi tremura si eram transpirat, avand o sudoare rece ca gheata. Respiram cu greutate, luandu-mi ceva timp sa realizez ca fusese doar un vis.
Sus In jos
Chang Min

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 10:56 am

Telefonul suna incontinuu chiar daca se afla deja jos, provocand un sunet enervant ce se auzea peste tot. Trebuia sa cobor si sa il iau repede inainte sa se trrezeasca toti din cauza mea. Am pus piciorul pe prima treapta apoi am tresarit cand i-am auzit tipatul ce venea din camera lui Andy. Am stat cateva secunde sa ma gandesc de unde stiu acel nume, apoi inima mi s-a oprit in loc cand mi-am adus aminte de ce spusese Ashley. Fara sa mai stau pe ganduri, am renuntat la telefon si am intrat in camera brunetului, privind in jur.
Nu am apucat sa ajung cu privirea catre barbat, ramanand cu gura si ochii cascati la fiecare perete si obiect decorativ din aceasta. Totul era atat de straniu incat am ramas asa mult timp, nestiind cum ar trebui sa reactionez.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Repetitii....   Vin Sept 23, 2011 11:00 am

Mi-am sprijinit capul intre maini, incercand sa ma calmez si sa uit de acel cosmar ingrozitor ce ma bantuia de fiecare data cand dormeam, si imi facea somnul un lucru pe care nu-l doream. Imi simteam capul vajaind ca un urugan ce abea s-a pornit pe dezastat. Simtind ca nu eram singur in camera, imi indrept privirea inexpresiva si rece, lipsita de orice urma de viata spre acea persoana, neputandu-mi dea seama cine era. Parca inca eram captiv in lumea visurilor si nu puteam realiza cine era acea persoana pe care o priveam. Oftez adanc cand mi-am amintit, inghitind in sec, simtindu-mi gura uscata ca o oaza din desert.
-C-ce e?
Soptesc eu, fiind incapabil de a vorbi mai tare.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Repetitii....   

Sus In jos

Repetitii....
Sus 
Pagina 4 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MY LIFE. YOUR ENTERTAINMENT! :: ooh it's the lights. action! hollywood :: Studioul de Dans-
Mergi direct la: