Hollywood is a place where they'll pay you a thousand dollars for a kiss and fifty cents for your soul.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

I feel talking to myself

In jos 
AutorMesaj
Mia Carter
Admin

Data de inscriere : 10/09/2011

MesajSubiect: I feel talking to myself   Sam Sept 10, 2011 11:01 am

BIC: Sambata , 11:00 p.m furtuna

OOC:Statea in pat de mai bine de o ora si nu putea nici cum sa doarma.Ofta , intorcandu-se pe toate partile si auzind picurii de ploaie batand in geamul de la camera ei.Se ridica in cele din urma , enervata ca nu avea cum sa doarma.
,,La dracu...." se gandi oftand incet.
Purta o pereche de pantaloni scurti si un tricou mai lung.Isi desfacu parul lung si negru ,il ciufuli si iesi din camera.
Norocul ei ca nimeni nu mai era pe acolo sa o vada asa , mai ales ca umbla desculta prin hotel.Privi intr-o parte si alta , fiind sigura ca e singura si o lua spre scari.
Le urca incet , plictisita si fara nici un chef ajungand pe acoperis.Simti picurii reci de ploaie si tremura incet , pana ce se obisnui.Privi pe acolo , apropiindu-se de margine si asezandu-se.Nu ii pasa ca statea aiurea si ca nu dormea si ca cineva ar putea sa o vada.Poate se gandea ca e sinucigasa , acest gand facand-o sa se amuze singura , zambind incet si privind cerul inorat fiind deja usa , hainele ei , fiind lipite de corpul ei mult prea dezvoltat dupa parerea ei.Se intinse pe margine , inchizandu-si ochii pentru cateva clipe oftand.
-Plictiseala , la cote maxime.murmura pentru ea.

WOW..miscarea asta a fost chiar proasta
Ea cu lesa, tu cu limba scoasa
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Gwak Min Jun

Data de inscriere : 11/09/2011

MesajSubiect: Re: I feel talking to myself   Dum Sept 11, 2011 8:26 am

Cum nici el nu avea parte de somn în acea noapte, deși acesta era un lucru foarte ciudat pentru Min Jun, tânărul coreean ieși din cameră cu ochii mijiți. Murmură câte ceva, nerealizând tocmai ce și își îndreptă liniștit pașii către acoperiș - mai presus de toate iubea ploaia. Era îmbrăcat chiar foarte lejer, o pereche de trening gri și un tricou de un albastru deschis lung și larg, având câteva caricaturi desenate pe el. Nu-i lipseau niciodată pachetul de biscuiți și aparatul de fotografiat după el, indiferent de ce avea să se întâmple.
Cum ajunse pe acoperiș, cercetă doar pentru câteva clipe întreaga zonă, dând să se așeze pe jos. Mai observă pe cineva la câțiva pași de el, dar păstră liniștea pentru câteva secunde căci probabil acea persoană dorea puțină liniște.. sau cine știe. Totuși, avea să încerce indiferent de părerea ei.
- Bună. salută pe un ton vioi, specific lui, așezându-se lângă fată în stil turcește, și întinse cu un zâmbet mic pe buze pachetul de biscuiți către ea.
Sus In jos
Mia Carter
Admin

MesajSubiect: Re: I feel talking to myself   Dum Sept 11, 2011 8:36 am

Se ridica , punandu-se si ea in stil turcesc si zambi usor copilaros ,luand un biscuite din pachet.
-Hey si mersi.spuse zambindu-i in continuare.
Era toata uda , dar nu ii pasa , deoarece iubea ploaia si facea orice ca sa stea in ea.Ofta incet , intr-un mod copilaresc continaund sa il priveasca pe baiat.
-Nu ai somn?Deci nu sunt singura.spuse mancand biscuitele.
Iubea dulciurile si arata lucrul acesta , fara sa ii pese cine ce zicea , din punctul ei de vedere fiind inca un copil , sau poate ca nu oricum nu conta.
Clipi de cateva ori , intr-un mod dulce si copilaros , fara sa il scape din priviri.

Sus In jos
Gwak Min Jun

MesajSubiect: Re: I feel talking to myself   Dum Sept 11, 2011 8:44 am

- Din păcate, n-am somn... deși e ciudat. De obicei, dorm foarte mult! își strâmbă nasul într-un mod copilăresc, surâzând scurt și luă la rândul său un biscuite. Biscuiții îi iubea foarte mult, erau punctul slab al lui Min Jun, înafară de celelalte dulciuri.
Își ridică o clipă privirea către cer, lăsând picăturile de apă să-i inunde chipul. Îi plăcea acea senzație, iar dacă ar fi fost totul după capul său, ar fi stat așa ore în șir prin ploaie.
- Min Jun, îmi pare bine! se prezentă pe un ton la fel de vioi și ca de copil, chiar dacă avea optișpe, apoi afișă un zâmbet larg și dulce.
Sus In jos
Mia Carter
Admin

MesajSubiect: Re: I feel talking to myself   Dum Sept 11, 2011 8:52 am

-Mia incantata.spuse chicotind incet.
Se cauta prin buzunare si gasi o acadea.O desfacu si o baga in gura , mai cautand si mai gasind una.Tot timpul avea acadele la ea , fiind dulciuruile ei preferate.O intinse spre baiat zambind.
-Vreei?intreba cu o voce de copil mic si clipind des din pleoape.
Stia sa fie dulce , dar uneori mai exagera , enervand unele persoane ,dar chiar nu ii pasa acest lucru.Ofta incet copilaresc si jucandu-se cu batul de la acadea , invartindu-l intre doua degete.

Sus In jos
Gwak Min Jun

MesajSubiect: Re: I feel talking to myself   Dum Sept 11, 2011 9:12 am

Min Jun o privi senin și jucăuș, plăcându-i mult numele fetei. În scurt timp își coborâ privirea cafenie spre acadeaua din mâna fetei și aprobă dintr-o mișcare simplă a capului, luând încet bomboana între degete.
- Mulțumesc! spuse la fel de vioi ca până acum, lăsând pachetul de biscuiți în poalele lui. Desfăcu încet ambalajul acadelei și numai în câteva secunde gustă din ea. Când era mai mic, mereu frecventa pe la dentist din cauza dulciurilor, mereu părinții lui îi cumpărau bomboane, ciocolată, jeleuri și multe multe alte dulciuri. Între timp, își luă aparatul în mână și îi făcu o fotografie tinerei, zâmbind larg și dulce.
- E prima noapte când nu poți dormi? întrebă mai apoi gânditor, îndreptându-și privirea către celelalte clădiri luminate.
Sus In jos
Mia Carter
Admin

MesajSubiect: Re: I feel talking to myself   Dum Sept 11, 2011 9:20 am

Scoase limba , cand baiatul ii facu poza chicotind incet si lasandu-si un picior pe partea cealalta a acoperisului , leganandu-l incet.Se gandi pentru cateva clipe , la intrebarea lui.Nu era chiar prima noapte in care nu putea dormi , cand afara ploua tot timpul mergea pe acoperis si statea in ploaie ore intregi , mai ales ca se mira ca nu era racita.
-Hmm nu chiar , am mai avut nopti albe pana acum.spuse dand usor din umeri.
Continua sa se joace cu acadeaua , invartind-o intre doua degete si zambind coiplaros.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I feel talking to myself   

Sus In jos

I feel talking to myself
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MY LIFE. YOUR ENTERTAINMENT! :: The Dixie Hollywood :: Acoperis-