Hollywood is a place where they'll pay you a thousand dollars for a kiss and fifty cents for your soul.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

My sweet twilight

In jos 
AutorMesaj
Andy Sixx

Data de inscriere : 10/09/2011

MesajSubiect: My sweet twilight   Sam Sept 10, 2011 12:14 pm

BIC: Sambata, ora 19:00
OOC: Orele treceau cu repeziciune de cand am venit pe plaja si parca nici nu mai vroiam sa plec. Alaturi de prietenii mei, insa tot odata si membrii formatiei mele, am petrecut cea mai grozava zi pe plaja jucand volei cu fete dragute, innotand de zor, ingropandu-ne pe rand in nisip si multe astfel de distactii. Insa, odata cutrecerea orelor, soarele cobora din ce in ce mai mult. Stateam in sezut pe plaja, nu la mare distanta de apa, privind ganditor si relaxat scumpul meu amurg ce ma fascina, in timp ce ceilalti au decis ca e timpul sa plece. Eu nu am vrut sa merg cu ei momentan, vroiam sa-mi mai petrec putin din timpul liber impreuna cu privelistea mirifica a amurgului.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Mia Carter
Admin

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   Sam Sept 10, 2011 12:19 pm

Era pe plaja de ceva vreme , chiar daca soarele incepea sa coboare din ce in ce mai mult , ea vroia sa faca o baie bine meritata in mare.Isi dadu hainele jos , lasandu-se pe nisipul inca cald si ramanand intr-un costum de baie alb.Zambi calm si visatoare , intrand in apa usor rece , cutremurandu-se si simtind fiori pe sira spinarii la contactul pielii ei cu apa.
Inota ce inota , stand pur si simplu in mare , lasandu-si capul pe spate si privind cerul.Era ganditoare , visatoare nici ea nu mai stia cum.Iesi pana la urma , asezandu-se pe nisipul moale si luandu-si o acadea din pantalonii scurti,O desfacu incepand sa o suga cu ardoare , placandu-i la nebunie acadelele.Privea amurgul , lasand amintirile sa o patrunda pana in inima , devenind parca copilaroasa din nou.

WOW..miscarea asta a fost chiar proasta
Ea cu lesa, tu cu limba scoasa
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   Sam Sept 10, 2011 12:27 pm

Continuam sa privesc tacut apusul, fara sa-mi pese de ceilalti din jurul meu, desi auzeam sunetele de uimire ale fetelor ce ma recunosteau si treceau pe langa mine, chicotind apoi, neavand curajul de-a intra in vorba cu mine. Insa imi convenea asta, nu trebuia sa fiu atent la nimeni decat la amurgul meu prea-iubit. In plus, de ce m-ar interesa de niste fete care ma vad ca o vedeta si nu ca un om, asa cum sunt defapt. Las un usor oftat sa se auda, unul ce anunta implinirea mea, lasandu-mi corpul intins pe spate. Mi-am dus lenes mainile la ceafa, inchizandu-mi scurt ochii pentru a ma putea concentra mai bine asupra cantecului etern al marii linistite, deschizandu-mi apoi privirea, abdmirand cerul ce capatase o culoare speciala, ca si cand ar fi luat foc iar marea nu era de-ajuns pentru a-l stinge.
Sus In jos
Mia Carter
Admin

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   Sam Sept 10, 2011 12:31 pm

Se ridica pana la urma , tinand cu mana batul de la acadea.Oftez incet , usor copilareste si incepand sa fredonez o melodie , imbracandu-ma , desi inca mai eram putin uda , ma plimbam pe malul marii fara sa ma uit pe unde merg continaund sa imi fredonez melodia din cap.
Aveam un zambet mic pe buze , dar sincer.Continui sa ma plimb , impiedicandu-ma la un momentdat de cineva , cazand pe picioarele celui ce statea pe jos.Imi ridic privirea , ridicandu-ma apoi cat sa stau in genunchi si zambesc usor stanjenita.
-Imi pare rau...aaa uhh nu eram atenta pe unde merg.spuse pastrandu-si zambetul copilaros pe chip.
Era o impiedicata si stia foarte bine acest lucru.

Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   Sam Sept 10, 2011 12:43 pm

Imi vedeam linistit de ale mele, asta pana cand am simtit o greutate ce se lasa asupra picioarelor mele, luandu-ma printr-o totala surprindere. Ma sprijin in coate ca sa vad ce se intamplase, ridicand din spranceana cand vad ca ''agatasem'' o pustoaica foarte draguta. Ranjesc in coltul gurii, intr-un mod seducator cum aveam obiceiul in astfel de situatii, privindu-te patrunzator cu ochi-mi albastrii-cenusii.
-Stai calma, nu face nimic. Esti bine?
Intreb in timp ce m-am ridicat in picioare, intinzandu-ti o mana ca sa te ajut sa te ridici. Intr-un fel fusese si vina mea ca ma intinsesem acolo si ca ai cazut, insa speram ca nu te-ai lovit. Dar daca da, stiam sa fac pe infirmierul destul de bine.
Sus In jos
Mia Carter
Admin

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   Sam Sept 10, 2011 12:56 pm

Il privi fara sa spuna ceva in acel moment .Zambi usor stanjenita , jucandu-se cu batul de la acadea , avand un zambet copilaresc pe buze.Il lua de mana , ridicandu-se si continaund sa il priveasca.
-Da sunt bine , sper ca nu te-am ranit sau ceva de genul.spuse retragandu-si incet mana dintr-a baiatului.
I se parea cunoscut de undeva , dar pe moment nu prea isi dadea seama de unde.Dadu usor din umeri , la propriile ganduri si continua sa il priveasca cum avea obiceiul , scotandu-si acadeaua din gura , intr-un mod copilaresc.Habar nu avea ce era cu ea.Nu se mai purtase asa de ceva vreme , dar ii placea.

Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   Sam Sept 10, 2011 1:03 pm

-Nu, sunt bine, nu-ti face griji insa, hey, a fost vina mea asa ca ce-ar fi sa ma revansez cu o inghetata. Ce zici?
Fac semn spre terasa cea mai apropiata unde stiam ca se servea o inghetata strasnica, pe care o adoram. Acum, te priveam atent, asteptandu-ti raspunsul, sperand doar sa nu fie un refuz. Erai draguta si copilaroas,a exact pe placul meu, si mi se parea ca nu strica deloc daca ma apropiam putin, sau putin mai mult de tine.
Sus In jos
Mia Carter
Admin

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   Sam Sept 10, 2011 1:09 pm

Statu putin pe ganduri si aruncand batul de la acadea dupa ce o terminase , continuand sa il priveasca.
-Da sigur , suna bine.spuse pe tonu-i copilaros si zambi dulce.
Il tot privea atenta , si nu ii venea de unde il stia , dar nu avea de gand sa renunte pana ce nu afla , fiind o fire prea incapatanata in ciuda caracterului copilaros.
-Te stiu de undeva?intreba fara sa se gandeasca si trezindu-se abea atunci , nu spuse nimic doar il privi chicotind incet de propria prostie pe care o spusese.
Era atat de aeriana uneori , ca o lua gura pe dinainte , dar era prea dragut sa nu si-l aminteasca.

Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   Dum Sept 11, 2011 7:24 am

Zambesc larg, multumit de raspunsul primit din partea ta. Imi trec o mana prin par, scuturandu-l de nisipul ce a intrat in el atunci cand am stat intins pe nisip. Maresc usor ochii cand aud intrebarea, incepand sa rad amuzat, oprindu-ma repede.
-Sunt Andy Sixx. Insa nu conteaza asta. Haide, am o pofta imensa de o inghetata rece in compania unei fete atat de hot ca tine.
Chicotesc usor si incep sa ma indrept spre terasa. Iti trag scaunul de la o mas, galant, asteptand sa te asezi.
Sus In jos
Mia Carter
Admin

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   Dum Sept 11, 2011 7:34 am

-Stiam eu ca imi esti cunoscut.spuse ganditoare zambind si rosind usor cand il auzi.
Zambi copilaros si se aseza pe scaun multumindu-i cu un sarut pe obraz.Isi incrucisa degetele , punandu-si barbia pe el si pastrandu-si zambetul pe buzele-i usor rosii.
-Ma numesc Mia , apropo.spuse , amintindu-si ca ea nici macar nu se prezentase pana in acel moment , fiind inca uimita cine era defapt baiatul.

Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   Dum Sept 11, 2011 7:39 am

-Incantat.
Imi duc mana pe obrazul sarutat, ranjind larg. Ma duc si iau doua meniuri din care sa-ti alegi ce inghetata doreai, punandu-l in fata ta. Ma asez pe scaunul din fata ta, rascolind meniul pentru a vedea daca mai avea inghetata mea preferata.
-Poti sa comanzi tot ce vrei. Fac cinste si sa nu-ti fie rusine Mia.
Spun continuand sa rasfoiesc meniul. Aveam sa iau si un cocteil de mango caci si asta era grozav si pe placul meu.
Sus In jos
Mia Carter
Admin

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   Dum Sept 11, 2011 7:45 am

Chiar daca el era o vedeta , ea nu avea nici pe dracu.Asa fusese de mica , nu ii era rusine si nu conta in fata cui era.Lua meniul , privind prin el in cautare de inghetata si ceva de baut.Vroia ceva cu ciocolata , adora ciocolata si acadelele , acest gand facand-o sa se amuze ca un copil mic.
-Hmmm , greu de ales.spuse pe tonu-i copilaresc.
Il rasfoi , de cateva ori si ofta incet , se opri la o inghetata cu ciocolata , vanilie , cirese , banane si frisca cu toping de ciocolata , asta avea de gand sa isi ia , deja simtind gustul ciocolatei si zambind , uitandu-se si la bauturi si gandindu-se la un cola.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: My sweet twilight   

Sus In jos

My sweet twilight
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sweet ME.
» Replici memorabile din filme

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MY LIFE. YOUR ENTERTAINMENT! :: Tonight you'll be a superstar, come let me sign you up :: Plaja-
Mergi direct la: